Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Забезпечення медичного персоналу закладів освіти спецодягом

Відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про охорону праці» працівникам, зайнятих на роботах із небезпечними умовами праці, на роботах, пов’язаних із забрудненням тощо видається безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту.

У Переліку професій та посад, яким безкоштовно видається спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, що є додатком до колективного договору перелік, кількість спецодягу, спецвзуття тощо не повинна бути меншою, ніж передбачено нормативами. Згідно статті 16 КЗпП України, умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними.

При складанні переліку забезпечення спецодягом працівників слід керуватись Нормами безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, який затверджено наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16.04.2009 р. № 62.

Для медичних працівників слід керуватись Галузевими нормами безоплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам закладів, підприємств та організацій системи охорони здоров’я, які затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 29 січня 1988 р. № 65. Даний наказ діє в Україні.

Згідно вищезазначених норм лікарям, вчителям-дефектологам, вихователям, середньому та молодшому медичному персоналу безоплатно повинні видавати:
  • халат бавовняний – 4 шт. на 24 місяця;
  • ковпак або косинка бавовняні – 4 шт. на 24 місяця;
  • рушник – 4 шт. на 24 місяця;
  • щіточка для миття рук – чергова.

Середньому та молодшому медичного персоналу замість халата можна видавати плаття та фартух бавовняні (4 шт. на 24 місяця).