Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Нарада керівників репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок
Нарада керівників репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок
  • 5 квітня 2021
2 квітня 2021 року у Будинку профспілок відбулася робоча нарада керівників репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – суб’єктів СПО об’єднань профспілок на національному рівні. Основним питанням наради було формування спільної позиції та подальших дій всеукраїнських об’єднань профспілок з протидії просуванню законодавчих ініціатив Уряду щодо дерегуляції трудових відносин на користь роботодавця, зокрема проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» ухваленого 1 квітня 2021 року Урядовим комітетом з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики.
 
На думку СПО об’єднань профспілок, запропоновані законопроектами зміни значно знижують рівень трудових гарантій та правовий захист найманих працівників, звужуючи можливості профспілок захищати трудові і соціально-економічні права трудящих. За результатами обговорення визначено комплекс консолідованих дій з цього питання.
 
Крім того, учасники наради обговорили деякі моменти проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України», який містить як позитивні, так і вкрай негативні зміни, що опрацьовується наразі членами СПО.
 
Також, за участі запрошеного національного координатора МОП в Україні пана Сергія Савчука, обговорили питання про ініціювання зустрічі з координатором системи ООН в Україні з питань співробітництва.
 
За матеріалами сайту
ФПУ