Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • З ПЕРШИХ ВУСТ. Президент США Байден про право працівників на організацію і об’єднання у профспілки
З ПЕРШИХ ВУСТ. Президент США Байден про право працівників на організацію і об’єднання у профспілки
  • 22 березня 2021
А23
 
«Я завжди говорив, що Америку створила не Уолл-стріт. Вона була створена середнім класом, а середній клас створили профспілки. Профспілки зміцнюють працівників. Вони вирівнюють шанси.
 
Вони надають їм можливість захистити своє здоров’я, убезпечити себе, вимагати підвищення заробітної плати, захистити від расової дискримінації та сексуальних домагань. Профспілки надихають працівників, як членів профспілок, так і тих, хто не є членами профспілок, насамперед чорношкірих і коричневошкірих працівників.
 
Я чітко дав зрозуміти – коли балотувався, що політика моєї адміністрації буде полягати у підтримці профспілок і права на ведення колективних переговорів. Я тримаю цю обіцянку. Всі ви маєте пам’ятати, що Національний закон про трудові відносини не просто передбачає можливість існування профспілок, він передбачає, що ми маємо заохочувати профспілки. Тому дозвольте мені дещо прояснити ситуацію: не мені вирішувати, чи варто вступати до профспілок. Але дозвольте мені додати ще більше ясності: це також не справа і роботодавця. Вступ до профспілок – це вибір працівників – і крапка. Сьогодні та у найближчі декілька днів і тижнів працівники Алабами і всієї Америки голосуватимуть за створення профспілок на своїх робочих місцях. Це життєво важливо – це життєво важливий вибір у часи, коли Америка веде боротьбу зі смертельною пандемією, економічною кризою і расовими спекуляціями, які свідчать про глибокі диспропорції, які все ще існують у нашій країні. Ні залякувань, ні примусу, ні погроз, ні антипрофспілкової пропаганди не має бути. Жоден керівник не має висувати працівникам претензії щодо їхніх профспілкових уподобань. Тобто кожен працівник має мати вільний і справедливий вибір щодо вступу до профспілок. Закон гарантує такий вибір. І це ваше право, а не роботодавця, це ваше право. Жоден роботодавець не може відняти це право. Так зробіть так, щоб ваш голос був почутий. Нехай Бог благословить вас усіх, нехай Бог захистить трудящих і їхні сім’ї, які прагнуть справедливості. Дякую за увагу».
 
За матеріалами сайту
ФПУ