Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Нас чекає систематичне підвищення тарифів
  • 5 лютого 2021
У квітні 2021 року в Україні очікується черговий етап підвищення тарифів на електроенергію. Про це повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на джерело в Кабміні.
 
Як пише видання, джерела в уряді розповідають про кілька можливих сценаріїв, один з яких передбачає подорожчання струму майже в два рази для тих, хто використовує більше 300 кВт*год на місяць.
 
Як повідомляють джерела, перегляд тарифів готують вже з 1 квітня.
 
Водночас, голова комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко, посилаючись на власні джерела, каже: з 1 квітня тариф на перші 300 кВт*год міняти не будуть, а за кожен наступний доведеться платити вже 3,42 грн.
 
За словами Попенка, подорожчання відбувається тому, що на плечі громадян хочуть перекласти борги по зелених тарифах, які зараз накопичилися вже в розмірі 15−20 млрд грн.
 
«В Україні дефіцит бюджету і на нас намагаються перекласти борги зелених інвесторів. Коли в Україну масово прийшли зелені інвестори, їм встановили найвищий тариф. Зараз потрібно з ними розраховуватися. Ми одночасно вбиваємо дешеву атомну електроенергію і змушуємо державу купувати найдорожчу електроенергію в Європі. У держави грошей немає і вона піднімає нам з вами тарифи», — заявив Попенко.
 
Відповідальність за підвищення тарифів покладають на уряд, парламент і президента.
 
Абсолютна більшість українців (89%) підтримують акції протесту з вимогою зниження тарифів. Виступають проти 10% респондентів.
 
Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг". За данними опитування, 36% опитаних вважають, що найбільшу відповідальність за підвищення тарифів несе Кабінет міністрів України. Ще 29% покладають відповідальність на Верховну Раду, а 24% - на президента. Опитування проведено Соціологічною групою "Рейтинг" 2-3 лютого 2021 року серед 2000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.
 
Нагадаємо, нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в грудні 2020 року становили 28,0 млрд грн. Це на 26,7% більше, ніж у листопаді (22,1 млрд грн).
 
З 1 січня 2021 року уряд підвищив приблизно на третину тарифи на електроенергію. Крім того, зросли ціни на газ, а також тарифи на розподіл газу. Це призвело до масових протестів по всій Україні. В результаті Кабмін заморозив ціни на газ, а також виділив компенсацію на електроопалення.
 
Міністерство економічного розвитку очікує, що за оптимістичного сценарію ціни на газ для населення у 2021 році зростуть на 20%, у 2022 році – на 10%, а у 2023-2024 роках прибавлятимуть по 5% щороку. Про це йдеться у сценарії розвитку економіки, розробленому в уряді.
 
Для порівняння, у 2020 році газ для населення подорожчав на 56,3%.
 
Відреагують на зростання вартості газу тарифи на централізоване опалення та гарячу воду. Вже цього року за них прийдеться платити на 16-18% більше, ніж минулого. Наступного року зростання становитиме 6-9%, а у 2023-2024 роках – від 3 до 5%.
 
Ціни на електроенергію зростуть на 38% (за песимістичного сценарію) та 52% (за оптимістичного). У 2022 році електрика подорожчає ще на 15-20%.
 
"Не обійде зростання тарифів й залізничні перевезення. В міністерстві очікують, що за поточний рік вартість квитків для пасажирів зросте на 22%. І в наступні роки воно не припиниться. Так, у 2022 році вони подорожчають на 15-26%, у 2023 році – на 6,5-15%, а у 2024 – ще на 6,5-10%", – йдеться у статті.
 
За матеріалами сайту
ФПУ