Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Круглий стіл "Стан ринку праці в регіоні"
  • 1 лютого 2021
2
 
Учасники «круглого столу» обговорили стан ринку праці в Запорізькій області, питання реорганізації районних державних адміністрацій,  зміни адміністративно-територіального устрою, а також  працевлаштування вивільнених фахівців.
 
 В роботі круглого столу взяли участь  Зінаїда БОЙКО -  керівник  апарату Запорізької  облдержадміністрації, Тетяна ЮР’ЄВА - начальник  відділу, заступник керівника апарату Запорізької  облдержадміністрації, Олексій КРАВЦОВ - начальник  Управління праці  та  взаємодії з об’єднаними територіальними  громадами  Запорізької облдержадміністрації, Тетяна КОШЕЧКО - заступник  директора  Запорізького  обласного  центру  зайнятості, а також голови галузевих обласних профспілок, представники окремих профспілок підприємств та установ.
 
Відкрив засідання круглого столу голова Запорізької обласної ради профспілок Віталій КАПЛІЙ, який розповів, як в рамках виконання зобов’язань Територіальної угоди, профспілки співпрацювали з соціальними партнерами в питаннях зайнятості населення, реформування  органів місцевого самоврядування.
 
Заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна КОШЕЧКО повідомила, що протягом минулого року ситуація на ринку праці у Запорізькій області була досить складною. За 2020 рік до центру зайнятості звернулося близько 66 тисяч безробітних. У період карантину на облік стало понад 46 тисяч осіб. У структурі безробітних 54-56% - жінки, 33% - молодь до 35 років. Допомогу по частковому безробіттю в області отримали понад 7 тисяч роботодавців. Одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання на період карантину надана для понад 400 юридичних осіб. Працевлаштовано майже 500 безробітних, завдяки наданню компенсації єдиного внеску за працевлаштування на нові робочі місця. Актуальні вакансії на сьогодні – робітничі професії, водій, бухгалтер, вихователь тощо.
 
У рамках реорганізації районних державних адміністрацій та їх структурних підрозділів за попередніми даними вивільняється близько 300 працівників.
 
Керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда БОЙКО нагадала, що у Запорізькій області ліквідовано 20 та створено 5 укрупнених районів. Це Бердянський, Василівський, Запорізький, Мелітопольський та Пологівський. Райони створено для організації ефективної системи виконавчої влади. Наразі триває процес ліквідації районних державних адміністрацій ліквідованих районів. Більше функцій та повноважень отримують громади, яких в області створено 67.
 
-  У процесі реорганізації головне – не втратити кваліфікованих спеціалістів та професійні кадри, щоб фахівці, які багато років працювали в райдержадміністрації, не залишились без роботи. Для цього ми пропонуємо укрупненим райдержадміністраціям створювати віддалені робочі місця у ліквідованих районах. Розглядається можливість переведення фахівців з ліквідованих адміністрацій до об’єднаних територіальних громад. Тривають консультації, зустрічі, обговорення всіх цих питань. Нам необхідно максимально використати кадровий потенціал, який ми маємо, - зазначила,  Зінаїда БОЙКО.
 
Голова  Запорізької обласної  профорганізації  працівників держустанов  України  вручила  від імені  ЦК  Профспілки  Зінаїді БОЙКО,   члену  Профспілки, керівнику  апарату Запорізької  обласної державної  адміністрації   Почесний  знак  Профспілки  працівників державних установ   України  «За  соціальний діалог»   за  високий  професіоналізм, активну громадську позицію, значний  особистий  внесок в соціально-економічний захист  працівників, активну  підтримку  профспілкової  організації, розвиток  соціального  діалогу з обласною профспілковою  організацією працівників  держустанов  України.  
 
Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу» голова Запорізької обласної ради профспілок Віталій КАПЛІЙ відмітив, що плідна співпраця повинна продовжуватися в питаннях зайнятості працівників, також  вирішення різноманітних питань під час продовження реформ та створення (укрупнення) районів, так і збереження цілісності галузевих організаційних ланок профспілок та їхніх структур, недопущення необґрунтованої ліквідації профспілкових організацій у процесі оптимізації мереж закладів бюджетної сфери .
 
DSC 0053
За матеріалами сайту
ФПУ