Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Європейський комітет профспілок освіти інформує про акції протесту в Україні
Європейський комітет профспілок освіти інформує про акції протесту в Україні
  • 7 грудня 2020
В Україні продовжується масштабна атака на права робітників та профспілок – під таким заголовком вийшла стаття на офіційному сайті Європейського комітету профспілок освіти, у якій європейські інформували про акції протесту профспілок 2-3 грудня 20202 року.
 
У статті йдеться про те, що натиск на права трудящих змусив українські профспілки мобілізуватися та вийти на вулицю і пікетувати Верховну Раду України.
 
Профспілки вимагають вилучити з парламенту законопроекти, що підривають соціальні та профспілкові права, та передбачити додаткове фінансування освіти, науки, охорони здоров’я, оборони та авіабудування та інших галузей у Державному бюджеті на 2021 рік.
 
Європейський комітет профспілок освіти підкреслює, що Профспілка працівників освіти і науки України висунула власні вимоги до Парламенту та Уряду щодо вирішення проблем освіти і науки.
 
Серед основних вимог – належне фінансове забезпечення освітньої галузі, підняття заробітних плат педагогам, обов'язкове державне страхування освітян на випадок захворювання на COVID-19 тощо.
 
ЄКПО уважно стежить за розвитком подій і солідарний з освітянами України – йдеться у статті.
 
Як уже повідомлялося, днями – 30 листопада до 2 грудня – відбувалися два масштабних міжнародних заходи – конференція та з’їзд Європейського комітету профспілок освіти.
 
Виступаючи на конференції Голова Профспілки Георгій Труханов поінформував європейських колег про утиски на трудове законодавство, з якими зіштовхнулися українські профспілки у 2020 році, а також про ситуацію в сфері освіти в умовах пандемії COVID-19. Зокрема, Георгій Труханов наголосив на подвійному навантаженні учителів під час дистанційного навчання, проблемах із доступом до якісного Інтернету, технічному оснащенні шкіл та учнів, відсутності методичного забезпечення такого виду навчального процесу. 
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки