Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Арешт профспілкового майна
  • 27 листопада 2020
Новина просто шокувала: столичний Печерський суд оприлюднив рішення про арешт  ряду об'єктів нерухомості, що на законних підставах належать Федерації профспілок України. Звісно, що профспілки не могли не зреагувати на це протиправне рішення. І свою позицію оприлюднили сьогодні, 26 листопада, на прес-конференції у Будинку профспілок на Майдані Незалежності у Києві.
 
На запитання представників ЗМІ відповідали керівник Департаменту корпоративних прав та майна ФПУ Дмитро Довганенко і Голова Всеукраїнської профспілки виробників і підприємців України Наталія Землянська. 
 
«Лише вчора нам, представникам профспілок, як і всьому суспільству, стало відомо, що наше майно знаходиться під арештом, - зазначив Дмитро Довганенко. – Також нам стало відомо, що ще на початку листопада Печерський районний суд наклав арешт на Будинок профспілок у Києві, а також ще на ряд об’єктів нерухомості, які належать на законних підставах профспілкам та підприємствам, що забезпечують діяльність у сфері туризму та оздоровлення.
 
Цинізм у цієї ситуації просто шокує. Особливо тих, хто спостерігав за історією Будинку профспілок, добре знає, як постраждала будівля  під час Революції Гідності і скільки Федерація профспілок України, членські організації доклали зусиль, щоб її відродити. І ніякого відношення до цього процесу держава не має. Лише профспілки знайшли кошти, знайшли інвесторів, у той час, коли інші на цьому будинку тільки робили для себе піар, саме вони знайшли можливість відбудувати її так, щоб вона працювала на користь членів профспілок, на користь людей. Саме тут розташувалися Федерація профспілок України, ЦК всеукраїнських галузевих профспілок – ті громадські організації, що забезпечують дотримання законних прав та інтересів людей праці.
 
Що стосується юридичної сторони цієї справи, то тут важко навіть підібрати слова. Як це рішення можна назвати – юридичною безграмотністю чи просто хтось дає зверху команди? Але що тут можна сказати, коли на деякі об’єкти, наприклад, санаторій «Куяльник», вже третій раз накладається арешт. Для чого? Ми ж його не продаємо. Ми намагаємося зробити його сучасним і ефективним об’єктом для оздоровлення працівників і соціально вразливих груп населення. Профспілки володіють цими об’єктами на законних підставах. А те, що, незважаючи на вимоги профспілок, влада досі не визначила на законодавчому рівні статус цього майна, це вже провина не профспілок, а саме держави. Тому ми відкрито, як першовласники профспілкового майна, володіємо, користуємося та розпоряджаємося їм. І будемо рішуче відстоювати наше право на майно, що належить профспілкам на законних підставах».
 
 Відповідаючи на запитання представників ЗМІ щодо причин такого зухвалого рішення Печерського райсуду, Наталя Землянська підкреслила: «Перш за все, ми всі бачимо, який наступ веде зараз влада на законні права членів профспілок, працівників, підприємців. Масові акції протесту вже викликали спроби «слуг народу» Т. Милованова і Г.Третьякової кардинально і негативно змінити трудове законодавство на користь великого бізнесу та на шкоду людей праці. В авангарді цієї боротьби за права та інтереси працівників ідуть саме профспілки. Вважаю, спроба відібрати у ФПУ, її членських організацій майно – це намагання позбавити їх спроможності організовувати масові протести проти антисоціальних, антипрофспілкових законопроектів.
 
Друге, профспілки відкрито заявляють, що підтримують підприємців в їх намаганні відстояти право на працю. Ми їх підтримували на перших протестах на початку листопада і будемо підтримувати й надалі. Це теж викликає у влади бажання спробувати протистояти солідарним діям профспілок.
 
Ще одна з причин полягає в тому, що влада вже приватизувала та розпродала багато цінних об’єктів нерухомості. А гроші потрібні. І час від часу влада намагається забрати те майно, що профспілкам вдалося зберегти і що їм належить по праву і на законних підставах. Це вже не перша спроба. Ми впевнені, що і на цей раз наступ на профспілки не пройде!».
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ