Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
СПО об'єднань профспілок: представництво в уряді
  • 3 листопада 2020
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь у засіданнях Кабінету Міністрів України 21 та 28 жовтня ц.р., де було розглянуто близько 130 проектів нормативно-правових актів, 54 з яких опрацьовано фахівцями у рамках СПО об’єднань профспілок.
 
Найбільш важливі:
 
1. Проект постанови КМУ «Про виділення у 2020 році коштів на забезпечення дезінфікуючими засобами захисту учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти», яким передбачається зменшення обсягу видатків споживання за програмою 2201190 «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам), аспірантам, докторантам закладів фахової передвищої та вищої освіти» на 40000 тис. гривень, а також зменшення обсягу видатків споживання за рахунок резерву коштів за програмою 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» на 400000 тис. гривень та встановлення за їх рахунок обсягу видатків споживання за програмою 2211230 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі 539498,1 тис. гривень, що витрачатимуться на закупівлю дезінфікуючих засобів для обробки рук і шкіри та дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь.
 
Профспілки вважають, що забезпечувати закупівлю дезінфікуючих засобів для закладів загальної середньої освіти за рахунок зменшення видатків на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, що передбачаються у вигляді освітньої субвенції, а також стипендіального фонду студентів є неприпустимим.
 
Такі видатки мають здійснюватися за рахунок Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину.
 
Заперечення з цього законопроекту Профспілка працівників освіти і науки України направила до МОЗ України та Секретаріату Кабінету Міністрів України для врахування під час його доопрацювання.
 
2. Проект постанови КМУ «Про утворення  Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), якою затверджено склад Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, як це передбачено діючою Генеральною угодою на 2019-2021 роки. До складу зазначеної робочої групи включено за посадою заступника Голови СПО об’єднань профспілок.
 
3. Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб похилого віку».
 
4. Проект розпорядження Уряду «Про уповноваження на представництво інтересів Кабінету Міністрів України в колективному трудовому спорі між професійною спілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України».
 
5. Проект розпорядження Уряду «Про схвалення Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери» тощо.
 
На 6 засіданнях Урядових комітетів (в режимі відеоконференції) взяли участь представники СПО об’єднань профспілок:
 
·          Комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики – Шубін О.О., перший заступник Голови СПО;
 
·          Комітет національної безпеки і оборони, стратегічних галузей промисловості, паливно-енергетичного комплексу та інфраструктури – Жугаєвич Я.В., голова Професійної спілки авіабудівників України;
 
·          Комітет європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики - Андреєв В.М., голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України;
 
·          Комітет цифрової трансформації, розвитку громад і територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоров’я, захисту довкілля, економічної, фінансової, правової політики та правоохоронної діяльності – Гербеда В.В., перший заступник голови Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту, Бурлака Ю.В., голова Об'єднаного профспілкового комітету ППО Національної гідрометеорологічної служби.
 
На розгляд Комітетів внесено 54 проекти актів законодавства, 19 з них  опрацьовано профспілковою стороною.
 
Зокрема, на засіданні Урядового комітету з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики 22 жовтня ц.р. розглянуто законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи».
 
За наполяганням профспілкової сторони прийнято рішення повернути Мінсоцполітики проект закону для проведення у триденний строк з метою врегулювання розбіжностей узгоджувальної наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра з питань реінтеграції Резнікова О.Ю. за участю керівництва Мінфіну, МОЗ, інших заінтересованих органів виконавчої влади, СПО сторони роботодавців, СПО об’єднань профспілок та за результатами у разі потреби доопрацювати проект акта і подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів.
 
Крім того, розглянуто проекти нормативно-правових актів:
 
«Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»,
 
«Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2021 рік»,
 
«Про схвалення Концепції Державної цільової програми матеріально-технічного переоснащення національної гідрометеорологічної служби на період 2022-2024 років»  тощо.
 
За матеріалами сайту
ФПУ