Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • 15-й виконком Панєвропейської регіональної ради профспілок
15-й виконком Панєвропейської регіональної ради профспілок
  • 23 жовтня 2020
20 жовтня відбулося засідання 15-го Виконавчого комітету Панєвропейської регіональної ради (ПЄРР) Міжнародної конфедерації профспілок у віртуальному форматі, в якому взяли участь більше ста представників різних профспілкових організацій регіону. У центрі уваги засідання було обговорення наслідків пандемії COVID-19, яка спровокувала кризу в економіці та системі охорони здоров'я, а також політика профспілок по відновленню і формуванню стійкості. Були висвітлені найбільш актуальні проблеми і необхідність профспілкової солідарності і дій.
 
У своєму повідомленні Генеральний секретар ПЄРР Лука Вісентіні наголосив на необхідності подолання кризи зайнятості та подальшого посилення економічного стимулювання для підтримки економічної активності, збереження зайнятості, а також для заохочення заходів соціального захисту і підтримки трудящих і населення, які стикаються з різким скороченням доходів і невизначеністю.
 
Шаран Барроу, Генеральний секретар МКП, окреслила пріоритети МКП щодо відновлення і сталого розвитку, нового соціального контракту, розповіла про результати Глобального опитування МКП, а також про доповідь МКП «За рамками ВВП» (Beyond GDP) і керівні принципи в області дистанційної роботи. Вона також поінформувала про порядок денний МОП і кампанії, яку МКП почала, стикаючись з небажанням роботодавців та деяких урядів слідувати підсумкам Конференції століття МОП, а також про просування включення  охорони праці до основоположних прав МОП.
 
Оуен Тюдор, заступник Генерального секретаря МКП, представив порядок денний майбутнього засідання  Генеральної ради МКП, а також майбутні дії і заходи МКП. Евелін Астор з соціально-економічного відділу МКП представила звіт про мінімальну заробітну плату в Східній Європі. В ході обговорення учасники виділили деякі проблеми, спровоковані COVID-19, а також реакцію профспілок на них, динаміку мінімальної заробітної плати в їх країнах та розриви в оплаті праці, а також проінформували про триваючі посягання на права трудящих у деяких країнах. Користуючись нагодою,  Голова ФПУ Григорій Осовий  зупинився на діях ФПУ щодо підвищення мінімальної оплати праці в Україні, її невідповідності, незважаючи на недавнє підвищення,  заробітним платам в країнах Європейського Союзу, подальших діях ФПУ з цього питання
 
На зустрічі також прозвучали заклики до усіх членських організацій провести кампанію щодо сприяння ратифікації Конвенції МОП № 190 про викорінення насильства та домагань у сфері праці, 2019 року, вжити заходів на підтримку сфери догляду за людьми, діяти в підтримку миру і нерозповсюдження ядерної зброї.
 
Особливу увагу було приділено політичним протестам у Білорусії, де люди борються за свої основні свободи, в тому числі за свободу об'єднання та право на страйк, які обмежуються діючою владою, і, де використовуються  спецслужби для жорстокого придушення мирних зібрань і мітингів, переслідуються сотні громадян і профспілкових активістів. Виконавчий комітет висловив повну підтримку Білоруському конгресу демократичних профспілок (БКДП), закликав членські організації проявити солідарність на підтримку демократії, свободи об'єднання і права на страйки і схвалив низку принципів для дій профспілок, засновану на результатах спеціального обговорення, яке відбулося раніше.
 
Окремо на порядку денному була ситуація в Україні, де влада просуває антипрофспілкове законодавство, а також багатоденний страйк під землею за гідну заробітну плату і безпечні умови праці на Криворізькому залізорудному комбінаті. У своєму виступі Голова ФПУ детально зупинився на діях ФПУ, до яких вона вдалася після від’їзду моніторингової місії ПЄРР та ЄКП, яка перебувала в Києві у лютому цього року, висловив подяку членам місії та завірив усіх учасників засідання, що ФПУ докладатиме усіх зусиль, щоб не допустити прийняття антипрофспілкових і антиробітничих актів. Також була озвучена інформація про атаки на профспілкові свободи в Киргизстані, що спонукало включити цю країну в регіональний список «країн ризику».
 
Були затверджені відповідні річні звіти, а також представлені результати перших років стипендії Григора Градєва, колишнього виконавчого секретаря ПЄРР,  учасникам було запропоновано активно подавати заявки для участі у новому конкурсі на отримання стипендії його імені.
 
За матеріалами сайту
ФПУ