Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
25 жовтня Україна переходить на зимовий час
  • 20 жовтня 2020
З 25 жовтня в Україні почне діяти зимовий час, тому стрілки годинників буде потрібно перевести на одну годину назад. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
 
«25 жовтня 2020 року о 4 (четвертій) годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад», – йдеться у повідомленні на сайті відомства.
 
Всупереч тому, що з переходом на зимовий час багато хто радіє можливості поспати на годину довше, фахівці впевнені, що перехід на зимовий час так само небезпечний для організму, як і перехід на літній, оскільки за вихідні людина не встигає адаптуватися до нового режиму.
 
Через це протягом робочого тижня може порушитися режим сну, з'явитися нездужання і почуття надмірної втоми.
 
Щоб уникнути зайвих неприємностей і налаштувати режим, необхідно відрегулювати освітлення в будинку.
 
Відкривати штори після пробудження, а ввечері, навпаки, затемнити кімнату.
 
Також треба обмежити споживання кофеїну та алкоголю, а також стежити за загальним станом протягом дня.
 
Довідково
 
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, Уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
 
За матеріалами сайту 
ЦК Профспілки