Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Фінансування освіти: проєкт бюджету на 2021 рік
  • 24 вересня 2020
У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд гривень.
 
Загальний бюджет освіти (без місцевих) складає 173,8 млрд гривень. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.
 
Він висловив сподівання, що після ухвалення обласних бюджетів, загальний фонд збільшиться ще мінімум на 100 млрд гривень.
 
У проєкті Держбюджету передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, що на 21,2 млрд грн більше у порівнянні з 2020 роком. Протягом 2021 року зарплата зросте майже на 30%.
 
Субвенція на Нову українську школу закладена у сумі 1,4 млрд гривень.
 
«На наступний рік передбачили нову субвенцію для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу. У проєкті бюджету на ці заходи закладено один мільярд гривень. МОН працює над тим, щоб збільшити суми видатків на освіту», – повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України.
 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямувала свої пропозиції щодо законопроекту «Про Державний бюджет України на 2021 рік», реєстраційний № 4000 від 14.09.2020, внесеного на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів України до профільного Комітету.
 
ЦК Профспілки пропонує при розгляді головного кошторису в комітеті врахувати ці пропозиції щодо фінансового забезпечення галузей освіти і науки.
 
За матеріалами
сайтів МОН України,
ЦК Профспілки
 
 
Завантажити лист
PDF, 208.08 КБайт