Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Освітяни Запорізької області проти прийняття законопроекту №2681
Освітяни Запорізької області проти прийняття законопроекту №2681
  • 15 червня 2020
Запорізька  обласна організація Профспілки працівників освіти і науки продовжує активну роботу  стосовно проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстраційний № 2681 від 27.12.2019, внесеного народними депутатами України Г.М. Третьяковою та іншими народними депутатами.
 
Сорок два народних депутата, які є членами політичної партії «Слуга народу», запропонували на розгляд Верховної Ради України проект закону, який  містить низку положень, що порушують міжнародні норми та національне законодавство, значно погіршуючи права профспілок та їх членів.
 
У січні 2020 року були направлені відповідні листи президенту України прем’єр-міністру України, голові Верховної Ради України, народним депутатам України від Запорізької області, комітету ВР з питань соцполітики.
 
Цей законопроект суперечить Конституції України, основоположним       конвенціям Міжнародної організації праці (МОП), зокрема Конвенції № 87 про свободу об'єднання та захист права на організацію і Конвенції № 98 про право на організацію та ведення колективних переговорів, а також положенням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
 
Крім того, у разі прийняття цього законопроекту існує загроза руйнування системи соціального діалогу в Україні, що лежить в основі європейської соціальної моделі.
 
Десятки мільйонів членів профспілок у всьому світі солідарні з українським народом, працівниками та профспілками і підтримують їх у законній боротьбі за свої базові права.
 
Так як даний законопроект до цього часу не відкликано і він знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, обласна організація звернулась до голів та співголів фракцій політичних партій України та вдруге до народних депутатів України від Запорізької області.
 
У листах наголосили, що Галина Третьякова та її однопартійці не мають права встановлювати, як 7 мільйонам членів профспілок виконувати статутні завдання, на що вони мають право, а що у них треба забрати.
 
Спілчани Запорізької області кажуть ГАНЬБА «слугам народу» і особисто Галині Третьяковій, проти якої вони зібрали біля 13000 підписів і проголосували в електронній петиції ВР проти законопроекту №2681, які її комітетом були проігноровані.
 
За роки незалежної України жодного разу не було запропоновано такого ганебного законопроекту.
 
74 тисячі спілчан освіти Запорізької області обурені такими негативними діями «слуг народу» і залишають за собою право перейти до рішучих дій, про що й попередили у своїх листах.
 
Є сподівання, що у Верховній Раді України є народні депутати, які не дозволять прийняти цей ганебний законопроект.
 
Прес-служба
обласної організації