Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Профспілки пропонують державі регулювати ціни на соціально-значущі товари на постійній основі
Профспілки пропонують державі регулювати ціни на соціально-значущі товари на постійній основі
  • 17 квітня 2020
У Федерації профспілок України наголошують, що пандемія, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, стала надзвичайною загрозою для України і  боляче вдарила по всіх країнах світу.
 
Очікується значне падіння ВВП, недонадходження до Державного бюджету, зростання рівня безробіття, зменшення реальної заробітної плати тощо.
 
З огляду на це постає необхідність суттєвого коригування державної цінової політики, – зазначається у листі Голови ФПУ Григорія Осового до Кабінету міністрів України, який направлено 16 квітня 2020 року.
 
Профспілки переконані у необхідності відновлення державного регулювання цін на соціально-значущі товари, найнеобхідніші ліки та вироби медичного призначення, і не тільки на період карантину, удосконалення політики ціноутворення на ринках комунальних послуг, в енергетичній сфері тощо.
 
З метою мінімізації негативних наслідків як для економіки країни, так і для всіх українців, профспілки пропонують:  запровадити на постійній основі державне регулювання цін на соціально-значущі товари, доповнивши їх перелік найнеобхіднішими ліками та засобами індивідуального захисту, у т. ч. антисептичними та дезінфікуючими засобами, медичними масками, респіраторами тощо.
 
Нагадуємо, що за повідомленням глави Національної Ради економічного розвитку, на період карантину Кабінет Міністрів займеться державним регулюванням цін на соціальні продукти, лікарські засоби й медичні вироби.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки