Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Засідання СПО об'єднань профспілок
  • 4 березня 2020
3 березня на  засіданні заслухано інформацію Робочої групи про хід роботи над компромісним законопроектом з врегулювання трудових відносин, а також пропозиції профспілкового СПО до проекту Рекомендацій Комітетських слухань стосовно внесення змін до законодавства про профспілки та соціальний діалог.
 
СПО сформовано склад робочої Комісії з ведення переговорів з підготовки пропозицій щодо встановлення розмірів мінімальної заробітної плати. Підбито підсумки роботи за минулий, 2019 рік, та розглянуто План роботи Спільного представницького органу об'єднань профспілок на 2020 рік.
 
На засіданні зазначалось, що у ході комітетських слухань: «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у завантаженні соціального/публічного діалогу», що відбулись 19 лютого 2020 року у парламентському Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, до проекту Рекомендацій цих слухань фахівці ФПУ та представники профспілок надали низку пропозицій.
 
Зокрема, запропоновано відкликати законопроєкт (реєстр. № 2681) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» та створити  робочу групу з представників Уряду, профспілок і роботодавців для його доопрацювання.
 
Профспілки пропонують вилучити із законопроекту норми щодо майна профспілок та розробити окремий законопроект, який врегулює правовий статус майна як профспілок так і інших громадських організацій.
 
Також запропоновано створити робочу групу для доопрацювання проекту Закону України «Про страйки та локаути» (реєстр. № 2682).
 
З метою вироблення консолідованої позиції СПО об'єднань профспілок та подальших спільних дій у цих напрямах вирішено повернутись до розгляду цього питання на одному з наступних засідань СПО.
 
 
За матеріалами
сайту ФПУ