-
20 лютого 2020
13 лютого відбулося заключне засідання робочої групи з обговорення положень проектів Трудового кодексу України №2410, Кодексу України про працю №2410-1, проектів законів про працю №2708, №2708-1, №2708-2.
У засіданні взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого з прав людини, Міжнародної організації праці, профспілок та організацій роботодавців, наукових установ, громадських організацій та бізнесу.
Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, гзазначила, що всі проведені засідання були більше схожі на круглі столи, під час яких учасники мали можливість ґрунтовно та в широкому колі обговорити низку проблемних питань, пов’язаних з існуючими трудовими відносинами в Україні, та закладені у законопроектах механізми їх вирішення.
Перший заступник Голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк відзначив високий рівень підготовки та фахову дискусію учасників заходу. У виступі він нагадав, що на минулих засіданнях було обговорено велику кількість питань, зокрема, трудових відносин, трудових договорів та їх видів, укладання трудового договору, робочого часу, зміни умов трудового договору, оплати праці, індексації заробітної плати, мінімальної заробітної плати, відпусток, умов прийняття на роботу; підстави звільнення, зокрема з ініціативи роботодавця та/або працівника, державного нагляду в сфері праці, ролі та місця інспекції праці, індивідуальних трудових спорів, матеріальної відповідальності працівника та роботодавця.
Голова Комітету Галина Третьякова зазначила, що участь у робочих групах народних депутатів від різних політичних сил дала поштовх Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів винести на своє засідання питання щодо створення робочої підгрупи з ґрунтовного опрацювання вказаних законопроектів та напрацювання нового доопрацьованого законопроекту.
На своєму засіданні 7 лютого 2020 року Комітет підтримав зазначену пропозицію та прийняв рішення створити робочу підгрупу з розробки доопрацьованого законопроекту на загальній структурі та положеннях проекту закону про працю №2708. Головою вказаної робочої групи визначено Секретаря Комітету Миколу Бабенка.
До складу цієї робочої підгрупи також залучено по два народних депутата, делегованих від кожної депутатської фракції та групи, трьох представників, делегованих від об’єднань профспілок, трьох представників, делегованих від організацій роботодавців, трьох представників, делегованих від центральних органів виконавчої влади та трьох представників від наукових установ/громадських об’єднань.
Жвава дискусія навколо цих законопроектів показала, що профспілкова сторона та науковці акцентують увагу на необхідності напрацювання кодифікованого акту. В свою чергу, представники сторони роботодавців, Уряду, міжнародних бізнес асоціацій та організацій правників схиляються до розширення положень проекту Закону про працю №2708.
Незважаючи на те, що за браком часу на засіданнях робочих груп не було можливості обговорити всі проблемні питання, Галина Третьякова у заключному виступі проінформувала, що працівниками секретаріату Комітету сформована порівняльна таблиця, до якої увійшли всі пропозиції, які надійшли у Комітет до законопроекту про працю, а також ті, що були озвучені учасниками проведених робочих груп. Ця порівняльна таблиця буде передана малій робочій підгрупі, яка вже на наступному тижні розпочне свою роботу над постатейним опрацюванням нового доопрацьованого законопроекту.
За матеріалами
сайту ФПУ