Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Додаткове фінансування освітньої галузі в 2020 році
Додаткове фінансування освітньої галузі в 2020 році
  • 14 лютого 2020
Уряд додатково спрямував на зарплати вчителям 2,2 млрд гривень.
 
На скільки зростуть місцеві бюджети:
 
Так, виплата коштів педагогам вперше буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними. Це рішення  було прийняте 2 лютого 2020 року на засіданні Кабміну.
 
«Це рішення ніяк не вплине на вчителів, яким міська влада й до цього виплачувала усі надбавки та премії. До таких міст, наприклад, належить Київ. Разом з тим, ми маємо намір змінити підхід до виплати зарплати вчителям, збільшивши базову ставку. Я переконана, що це зробить професію вчителя більш захищеною і створить запобіжники для місцевої влади, яка часто маніпулює надбавками серед працівників-бюджетників», – додала Міністр освіти і науки Ганна Новосад.
 
Таким чином, органи місцевого самоврядування повинні в повному обсязі оплачувати педпрацівникам усі надбавки (30% за престижність, 50% бібліотекарям), до 100% - щорічну винагороду, а не економити на субвенції на інші потреби, т.я. уряд проголосував за перерозподіл з державного бюджету на місця 1,4 млрд грн на розвиток Нової української школи. Кошти спрямують на закупівлю обладнання та матеріалів для початкових класів і пілотних шкіл, а також на професійний розвиток педагогів. Відповідна постанова була прийнята Кабінетом Міністрів України 12 лютого 2020 року.
 
«Реформа НУШ – один із основних пріоритетів нашого Уряду, тому ми продовжуємо інвестувати у неї кошти. Цього року нам вдалося збільшити субвенцію на 17% у порівнянні з минулим роком, і тепер вона складає понад 1,4 млрд грн. Загалом же цього року держава планує інвестувати у розвиток шкіл понад 7,5 млрд грн», – зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.
 
Основну частину субвенції – 1,03 млрд грн – відведено на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи. Із цією ж метою 25 млн грн отримають школи, які пілотують Державний стандарт початкової освіти.
 
Кошти розподілятимуться наступним чином:
 
  • 40% – на закупівлю сучасних меблів,
  • 35% – на придбання комп’ютерів,
  • 25% – на інше обладнання та засоби навчання.
Понад 361 млн грн субвенція надає на розвиток педагогів. З-поміж цих коштів – 211,1 млн грн на підвищення кваліфікації вчителів 5-11(12) класів та 21 млн грн на проведення супервізії. Цю частину субвенції також буде використано на професійний розвиток директорів шкіл та їхніх заступників, вчителів початкової школи, іноземних мов, асистентів учителів і тих педагогів, які викладають кілька предметів.
 
Закупівля і доставка засобів навчання та обладнання для початкової школи здійснюватиметься на засадах співфінансування.
 
Для закладів, які фінансуються з обласних бюджетів та знаходяться у Києві, містах обласного значення та ОТГ з центром у таких містах, співвідношення становитиме 70% ресурсу субвенції та 30% коштів місцевих бюджетів. Для шкіл в ОТГ і районах – 90 і 10%, у селах і селищах зі статусом гірських, а також населених пунктах на лінії зіткнення – 95% і 5% відповідно.
 
Прес-служба
обласної організації Профспілки
за матеріалами сайту
ЦК Профспілки
та МОН України