Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Допомога молодим вчителям зі стажем роботи до 10 років
Допомога молодим вчителям зі стажем роботи до 10 років
  • 19 грудня 2019
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України доводить до відома і врахування у роботі постанову Кабінету Міністрів України від 15.12.2019 № 1028 «Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти», згідно з якою вчителям, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років, передбачається виплата допомоги в 2020 році у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2020 року.
 
Виплата допомоги здійснюватиметься за рахунок видатків, передбачених в додатку 3 до Державного бюджету України на 2020 рік Міністерству освіти і науки України, як головному розпоряднику бюджетних коштів, за новою бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти», обсяги якої затверджено в сумі 3 753 209,8 тис. гривень.
 
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року установлено в розмірі 2102 гривні.
 
Порядок виплати такої допомоги вчителям має бути розроблено та затверджено впродовж місяця.
 
Згідно з пунктом 7 статті 20 Бюджетного кодексу України за бюджетними програмами, здійснення заходів за якими потребує нормативно-правового визначення механізму використання бюджетних коштів, головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету (в тому числі за бюджетними програмами, вперше визначеними законом про Державний бюджет України) та забезпечують їх затвердження протягом 30 днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України. За рішенням Кабінету Міністрів України (у формі протокольного рішення) порядки використання коштів державного бюджету затверджуються Кабінетом Міністрів України або головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з Міністерством фінансів України. Про затвердження таких порядків інформується Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
 
За матеріалами сайту
ЦК ППОНУ