Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Засідання президії ЦК Профспілки, VIII пленуму і Ради вищої школи
Засідання президії ЦК Профспілки, VIII пленуму і Ради вищої школи
  • 22 листопада 2019
20 листопада у Києві відбулося засідання президії ЦК Профспілки і засідання Ради вищої освіти, 21 листопада засідання VIII пленуму ЦК Профспілки.
 
Відкриваючи роботу президії голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що питання захисту прав спілчан – одне з найважливіших питань діяльності організації на сучасному етапі, і озвучив питання розгляду президії. Цього разу у центрі уваги – дотримання прав профспілок відповідно до законодавства України та Конвенції МОП «Про свободу асоціації та захист права на організацію» на основі вивченого досвіду роботи Запорізької обласної організації Профспілки.
 
Доповідачем із першого питання був заступник голови Профспілки Сергій Романюк. У своєму слові він зупинився на соціальному діалозі, який має важливе значення на усіх рівнях, враховуючи децентралізаційні процеси в країні, єдності галузевих ланок Профспілки під час утворення ОТГ тощо. Адже питання дотримання профспілкових прав та гарантій діяльності державою належним чином не контролюються і потребують спільних дій і уваги.
 
Співдоповідачем виступила голова Запорізької обласної організації Профспілки Надія Гринь. Вона, зокрема, звернула увагу на випадки перешкоджання діяльності профспілкових організацій, втручання у профспілкову діяльність з боку роботодавців, влади. І поділилася прикладами спільної роботи задля усунення проблемних питань.
 
Завершуючи вона наголосила, що дуже важливо упереджувати негативні ситуації на місцях, працювати із працівниками, і з керівниками задля вирішення проблем і досягнення позитивного результату для освітян регіону.
 
У обговоренні питання взяли участь колеги з різних областей – Харкова, Дніпра, Івано-Франківська, Чернігова. Далі Президія розглянула ряд внутрішньоспілкових питань, а після обговорень та внесення пропозицій прийняла відповідні рішення з усіх питань порядку денного. 
 
Того ж дня відбулося спільне засідання Ради вищої школи та Ради осіб, які навчаються. На порядок денний було винесено питання законодавчих змін в системі вищої освіти: загрози та виклики.
 
Засідання вели голови Рад – заступник Голови Профспілки, голова профкому КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Цвих та заступник Голови Профспілки Ольга Чабанюк.
Участь у роботі Рад взяла керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення Міністерства освіти і науки України Алла Рибалко, яка презентувала позицію відомства щодо реформування системи вищої освіти в країні.
 
Вона, зокрема, зупинилася на завданнях Уряду і Міністерства щодо забезпечення вищої освіти. Також окреслила зміни до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» № 2299 у питаннях внесення новацій, підтримки освітніх програм, залучення інвестицій у сферу тощо.
 
Ще одним питанням ділової розмови стало стипендіальне забезпечення у форматі «питання – відповідь».
 
На закінчення заходу відбулася активна дискусія усіх учасників засідання Рад.
 
21 листопада відбувся VIIІ пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Учать у роботі заходу взяли заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, заступник Голови Федерації професійних спілок України Євген Драп’ятий.
 
На обговорення було винесено одне головне питання – хід виконання Основних напрямів діяльності Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки.
 
Відкрив роботу пленуму Голова Профспілки – Георгій Труханов і поінформував про виконання цього основного документу, який скеровує дії галузевої Профспілки на 2016-2020 роки.
Дії ЦК Профспілки у цей період спрямовувалися на фінансове забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки. Для цього були задіяні усі інструменти – від переговорного процесу і засідань десятків робочих груп – до протестних дій. І за останні 4 роки відбулося 16 акцій протесту під стінами Уряду, Парламенту, НКРЄ.
За ці роки фахівцями організації було опрацьовано кілька сотень законопроектів, внесено пропозиції до 375 постанов Кабміну та 305 наказів галузевого Міністерства, розглянуто понад 1000 скарг та заяв від спілчан. Також надавалися численні пропозиції Профспілки до ФПУ, СПО об’єднань профспілок, міністерств та відомств, Уряду та Верховної Ради України.
 
Серед них основні – це належне фінансування галузі та забезпечення державою гарантій у сфері освіти; безоплатна освіта незалежно від місця проживання учнів; недопущення ліквідації навчальних закладів, особливо у сільській місцевості; забезпечення у повному обсязі видатків на потреби загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів; забезпечення оплати праці на основі ЄТС з установленням базового окладу (ставки) працівника І тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати; підвищення престижу праці освітян; підвищення рівня стипендій студентів та учнів ПТНЗ тощо.
 
Заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій поінформувала пленум про основні аспекти освітянського бюджету та видатки на освіту у 2020 році.
 
Також вона наголосила, що будь-яка складна ситуація вирішуються за столом переговорів і підкреслила, що на останніх робочих групах спільно з представниками Профспілки вдалося досягти консенсусу у питаннях оплати праці у новому законопроекті про середню освіту і профільний Комітет готовий прислухатися до цих напрацювань.
 
Під час спілкування з учасниками засідання вона передала чітку позицію Міністерства щодо субвенції на оплату праці освітянами: спочатку повна виплата заробітної плати, 30%-вих надбавок, а потім скеровувати кошти на решту потреб навчально-виховного процесу.
 
Насамкінець вона наголосила, сьогодні одне з ключових завдань профільного міністерства – повернути довіру до наших учителів і підняти їх статус на державному рівні.
Заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий розповів про діяльність Федерації на сучасному етапі та зупинився на ключових проблемних питаннях – діяльність фондів соціального страхування та непростий діалог із владними інституціями.
 
Завершуючи роботу Георгій Труханов підкреслив, що забезпечення прав та гарантій освітян та студентської молоді – ключове питання діяльності організації на усіх рівнях. Профспілка розуміє і підтримує якісні зміни в освітньому процесі, але з реальним фінансовим підґрунтям. Лише так реформи будуть успішними і підтримані педагогами.
 
Прес-служба
обласної організації
Профспілки