Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Пологівці привезли до Запоріжжя «Мамину хустку»
  • 6 травня 2019

Цьогорічний початок травня рясний різноплановими святами: Свято Праці та Міжнародний день солідарності трудящих, День пам’яті та примирення, День Перемоги, День матері. Всі ці свята об’єднує одвічне людське прагнення до злагоди, миру, любові, толерантності, поваги до людських цінностей.

І саме в ці дні, 3 травня, у великій залі Запорізької обласної ради профспілок Пологівська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України (голова Мовчан З.А.) презентувала літературно-музичний історико-фольклорний захід «Мамина хустка». Свято підготовлено Кінськороздорівським НВК Воскресенівської ОТГ Пологівського району спільно з районною організацією галузевої Профспілки.

Кінськороздорівський НВК відомий за межами села, району, області своїм унікальним шкільним фольклорним музеєм – світлицею, який створив заступник директора з навчально виховної роботи учитель української мови та літератури, справжній патріот – Черкун Олексій Іванович.

Якби треба було у національні строї вбрати сотню сільських дітей із Кінських Роздорів, що у Пологівському районі, вдяганок для них із лихвою знайшлося б у народознавчому музеї їхнього рідного навчально-виховному комплексу. Та ще й яких! У ХІХ-ХХ століттях в ошатному вбранні красувалися цілі покоління місцевих селян. Про цінність музейного скарбу промовисто говорить і такий факт: у окремій музейній залі зібрано 150 жіночих хусток – кашемірових, вовняних, штапельних. Усю цю красу носили мами, тітки, бабусі нинішніх односельців. Упродовж чотирьох десятків літ він з любов’ю навчає дітей рідної мови й літератури, а також відкриває їм вікно у світ пращурів – народознавство. Музей – його улюблене дитя, усе до нитки тут зібрано Черкуном О.І. власноруч за допомоги земляків і дітей.

Частина цієї колекції була представлена на заході: бабусина скриня, жіночі хустки, ковдри, прялки і інші побутові скарби різних часів.

Дійство проходило на ошатно декорованій сцені. В залі – профспілковий актив, члени Профспілки, ветерани праці і профспілкового руху семи районів м. Запоріжжя, Запорізького, Гуляйпільського, Оріхівського районів, м. Мелітополя. На сцені і навколо неї 50 учасників у національних костюмах – учні, педагоги, профспілчани. Вірші, розповіді, пісні – все про жіночу українську хустку, її різноманіття, призначення, традиції і обряди, пов’язані з нею.

Зал активно і жваво реагував на все, що відбувалось на сцені – аплодували, підспівували. Гарячі оплески, сльози задоволення на очах глядачів по закінченню свята.

Голова Хортицької районної організації Профспілки м. Запоріжжя Т.В. Володькова привезла на захід і подарувала шкільному музею хустку своєї мами. І це було символічним і логічним завершенням свята.

Цей захід проходив у рамках відзначення 80-річчя Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України і довів, що галузева Профспілки – це не тільки соціально-економічний захист, але й задоволення духовних потреб профспілчан.

Прес служба
обласної організації
Профспілки