Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • У Києві відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок
У Києві відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок
  • 19 жовтня 2018

17 жовтня в Києві у Міжнародний день боротьби з бідністю відбулась Всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована президією Федерації профспілок України.

Цього разу це був мітинг-хода, який розпочався біля пам’ятника Т.Г. Шевченку в одноіменному парку. Колонна мітингарів пройшла вулицями Києва, Хрещатиком, через майдан Незалежності, Європейську площу. Мітинг відбувся біля Кабінету Міністрів України.

Після кількох відкладених акцій протесту протягом двох років, ця була потужною і масовою. За різними оцінками в ній взяли участь від 15 до 20 тисяч мітингарів. Представники галузевих профспілок освіти і науки, охорони здоров’я, металургів і шахтарів, ЖКГ, держслужбовців, АПК, машинобудування та інших вийшли зі своїми галузевими вимогами та спільними вимогами у рамках ФПУ.

Одразу після закінчення акції протесту делегація уповноважених представників від профспілкового віче провела в Кабінеті Міністрів України зустріч з віце-прем’єр-міністром України, головою НТСЕР Павлом Розенком.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

На зустрічі з інформацією про ситуацію в різних галузях, з конкретними вимогами та пропозиціями виступили голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Анатолій Буряк, голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Марія Глод, голова первинної профспілкової організації ДП «Антонов» Віктор Гуска, голова первинної профспілкової організації, медична сестра Первомайської міської багатопрофільної лікарні Миколаївської області Оксана Іванченко, вчитель Зеленогайської ЗОШ Харківської області Олена Румянцева, голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько, голова профкому ПрАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот», голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

В обговоренні профспілкових вимог взяли участь міністр соціальної політики України Андрій Рева, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники департаментів міністерств різних секторів економіки.

Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету на 2019 рік зустрічі керівників Всеукраїнських галузевих організацій та територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду для врахування профспілкових пропозиції в головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цієї зустрічі профспілкових вимог.

Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозицій, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.

Прес-служба
обласної організації
Профспілки