Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Запорізькому обласному Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді - 70
Запорізькому обласному Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді - 70
  • 16 травня 2018

15 травня в концертному залі ім. М.І. Глінки в Запоріжжі пройшли урочистості з нагоди 70 річчя комунального закладу “Запорізький обласний Центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді” Запорізької обласної ради.

Це історично обґрунтовано, що на козацькій землі є такий осередок, який координує потяг молодого покоління до пізнання рідного краю, його історії, загартовує волю, витримку, сприяє формуванню поваги і любові до рідної землі, традицій її народу.

Василь Сухомлинський, 100 річчя якого в цьому році відзначає світова громадськість, говорив: “Щоб пізнати душу дитини, її треба бачити в природі”.

ЗОЦТКСЕУМ - один з найбільших позашкільних профільних закладів системи освіти області і України. Він заснований 30 квітня 1948 року як обласна станція юних туристів. У центрі працюють 40 високодосвідчених педагогів. Із них 5 “Відмінників освіти”, 2 майстри спорту, 4 кандидати в майстри спорту, 2 судді національної категорії, 2 судді I категорії, 8 керівників гуртків - методистів. За сумісництвом працюють ще понад 80 педагогів, серед яких 3 кандидати наук. У 4 районах області (Веселівському, Приморському, Токмацькому, Чернігівському) функціонують структурні підрозділи Центру. Вихованці 150 гуртків отримують знання і навички з 15 напрямків краєзнавства. Освітніми послугами охоплено більше 2000 школярів та молоді з 22 районів і міст області.

У центрі діє обласне громадське педагогічне об’єднання - асоціація “Екологічна освіта”, громадські дитячі організації “Нова археологічна школа”, “Скаути Запоріжжя”.

3 травня у приміщенні Центру відбулося урочисте відкриття музею історії дитячого туризму та краєзнавства. Музей створено шляхом реалізації проекту в рамках соціальної програми “Ми - це місто” металургійного комбінату “Запоріжсталь”.

Центр туризму і краєзнавства є давнім і надійним соціальним партнером обласної організації освітянської Профспілки. З його безпосередньою участю в області проведено 30 обласних туристичних зльотів освітян, останній з яких відбувся восени 2017 року.

На урочистому заході колектив і вихованці Центру вітали заступник голови Запорізької ОДА Е.А. Гугнін, заступник голови Запорізької обласної ради В.П. Марченко, директор Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Т.Я. Озерова.

Заступник голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Юдін Ю.І. зачитав вітальну адресу від комітету обласної організації, її голови Гринь Н.І. і вручив Почесні грамоти комітету та профспілкові виплати:

  • Алімовій Н. Г. – інженеру з охорони праці;
  • Іванову Ю. М. – заступнику директора з навчально-виховної роботи Приморського відділення Центру;
  • Кролю В. В. – керівнику гуртка;
  • Сосницькій В. А. – діловоду;
  • Ткачук Г. Т. – керівнику туристських груп.

Ми виражаємо глибоку вдячність працівникам Центру за їх важливу повсякденну працю по формуванню нової генерації громадян незалежної України.

Зичимо всім працівникам і гуртківцям Центру міцного козацького здоров’я, добробуту, щастя і миру!

Козацький вільний край прослався перед вами,
І жайворонка спів лунає угорі…
Подорожуйте ними: долинами, степами,
На незборимий клич мандрівної зорі!

Прес-служба
обласної організації
Профспілки