Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Підсумки Року первинки в Запорізькій обласній організації Профспілки
Підсумки Року первинки в Запорізькій обласній організації Профспілки
  • 27 грудня 2017

У рамках Року первинної профспілкової організації, оголошеного Федерацією профспілок України в 2017 році, в Запорізькій обласній організації галузевої Профспілки, районних, міських організаціях, первинках ВНЗ і закладів освіти протягом року проходили заходи, спрямовані на підвищення ролі первинки, розвитку демократії, підвищення ефективності профспілкової діяльності з різних напрямків статутної роботи.

На розширеному засіданні президії комітету Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України 28 лютого 2017 року було прийняте колегіальне рішення про проведення протягом березня – квітня обласної профспілкової акції «Ти потрібен Профспілці, Профспілка потрібна тобі!».

Метою акції було визначено посилення мотиваційних факторів профспілкового членства, інформування членів Профспілки про діяльність ФПУ, ЦК, обласної, районних, міських організацій Профспілки.

Основною формою заходів під час акції стали профспілкові збори. З метою їх змістовного інформаційного насичення обкомом Профспілки було укладено і розміщено на сайті обласної організації Профспілки тематичний інформаційно-методичний збірник №62 «Підсумки діяльності Профспілки працівників освіти і науки України та Запорізької обласної організації в 2016 році». На допомогу головам ППО обкомом розроблено і надіслано в РО, МО Профспілки, ППО ВНЗ рекомендації щодо змісту постанов, рішень зборів.

У період акції проведено біля 1500 зборів ППО, засідань профспілкових груп в закладах, установах освіти, ВНЗ. В роботі профспілкових зборів прийняли участь 45 тисяч членів Профспілки (працівники, студенти, непрацюючі пенсіонери).

Збори були націлені на відверту розмову про роль профспілок в сучасному українському суспільстві, досягнення і проблеми галузевої Профспілки, подальшу її трансформацію і наближення до потреб кожного освітянина – члена Профспілки. Разом з позитивом члени Профспілки висловлювали свої зауваження, пропозиції, вказували на недоліки в роботі.

У рамках акції в профспілкових зборах активну участь прийняли голова обкому Профспілки Н.І Гринь та її заступник Ю.І. Юдін. Вони виступили на 29 профспілкових зібраннях, а також взяли участь в нагородженні переможців обласного етапу конкурсу “Учитель року”, зустрічі з керівниками та головами ППО закладів освіти новоствореної Комишуваської ОТГ в Оріхівському районі, Біленьківської ОТГ в Запорізькому районі, урочистостях з нагоди 30 – річчя заснування Запорізької міської організації ветеранів, 25-річчя багатопрофільного ліцею “Перспектива”, Запорізького січового колегіуму, провели день обкому та зустрічі з профспілковим активом у Запорізькому, Токмацькому районах, місті Токмаку, ППО Запорізького національного технічного університету. 6-7 квітня на базі ППО Мелітопольського ДПУ ім. Б. Хмельницького проведено обласний семінар студентського профактиву. Юрисконсульт обкому Петрашина Л.Г. разом з головами районних організацій Профспілки м. Запоріжжя 22 березня прийняли участь у засідані комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Запорізької міської ради і переконавши її депутатів, сприяли прийняттю рішення черговою сесією міської ради про перенесення на більш ранній термін (з1квітня) підвищення заробітної плати працівникам дошкільних та позашкільних закладів міста.

Це був наймасштабніший захід в обласній організації Профспілки за останні роки. Він показав високий ступінь довіри працівників до галузевої Профспілки, відобразив її реальний сьогоднішній стан, проблеми і накреслив перспективи подальшої роботи по удосконаленню усіх напрямків статутної діяльності.

В ході Року первинної профспілкової організації виконавчим апаратом комітету ЗОО ППОНУ проведено дні обласного комітету в Бердянській, Вільнянській, Новомиколаївській, Оріхівській, Токмацькій РО Профспілки, Бердянській, Токмацькій МО Профспілки, Вознесенівській РО Профспілки м.Запоріжжя. Участь в них прийняли 257 голів ППО. У Новомиколаївському районі до заходу приєднались соціальні партнери - керівники закладів освіти. Заходи носили інформаційно - методичний, консультативний характер. У цих заходах також приймали участь керівники відділів і управлінь освіти, інші соціальні партнери. Профспілковий “десант” виконавчого апарату комітету обласної організації Профспілки носив насичений, конструктивний характер.

Всі ці заходи - і обласна профспілкова акція, і дні обкому в РО, МО Профспілки - широко висвітлювались на сайті ЗОО ППОНУ. Загалом за тематикою Року ППО на сайті ЗОО ППОНУ було розміщено 35 статей. Найактивнішими у цій роботі були прес - служби обласної організації Профспілки, Василівської, Мелітопольської, Пологівської РО Профспілки, Мелітопольської МО Профспілки, ППО БДПУ. 14 найбільш значимих із цих статей були надіслані і розміщені на сайті ЦК ППОНУ. Стаття про підсумки обласної профспілкової акції розміщена на сайті ФПУ.

У Василівській РО Профспілки до Року первинки було проведено творчі профспілкові конкурси на кращі твори, ессе на тему “Профспілка у моєму житті”. Кращі з них розміщені на сайті обласної організації Профспілки. Переможці нагороджені грамотами комітету ЗОО ППОНУ.

Ряд тематичних заходів пройшли в Мелітопольських районній і міській організаціях Профспілки, Пологівській та інших районних і міських організаціях, ППО ВНЗ.

ППО КЗ “Кам’янська ЗОШ I-III ст.” Василівської районної ради приймала участь у обласному міжгалузевому конкурсі на кращу ППО, який проводила Запорізька облпрофрада і була нагороджена Почесною грамотою ФПУ. ППО КЗ “Запорізька спеціальна ЗОШ - інтернат №1” приймала участь і посіла I місце в номінації “Колективи до 200 працівників” в обласному міжгалузевому конкурсі на кращий колективний договір. Колектив нагороджено Почесною грамотою Запорізької ОДА, обласної ради та обласної ради профспілок.

В Рік ППО було активізовано нагородження профактиву і, перш за все, голів ППО. Голова ППО Мелітопольської гімназії №19 Плаксіна Галина Василівна нагороджена нагрудним знаком ФПУ “Профспілкова відзнака”, 2 голови ППО - Почесними грамотами ФПУ; Почесними грамотами ЦК ППОНУ - 17 чоловік; Почесними грамотами Запорізької облпрофради - 13; Почесними грамотами комітету ЗОО ППОНУ - 147 чоловік.

Підсумки Року первинки підведено на VI пленумі комітету обласної організації Профспілки 12 грудня, але робота з ними залишається головним пріоритетом і надалі, бо сильна первинка-це сильна Профспілка.

Прес-служба
обласної організації
Профспілки