Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
 • Відбулася попереджувальна акція протесту медичних працівників
Відбулася попереджувальна акція протесту медичних працівників
 • 20 вересня 2017

19 вересня 2017 року у Києві відбулася попереджувальна Всеукраїнська акція протесту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України.

Разом із медиками та солідарною підтримкою їхніх вимог на акцію протесту вийшли представники профспілок освітян, будівельників, виробничників та підприємців, а також делегації від територіальних профоб'єднань.

Хода розпочала свій рух від Майдану Незалежності і далі до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Пікетувальники у білих халатах тримали у руках плакати з надписами «Лікар без зарплати – ганьба влади», «Недостатнє фінансування охорони здоров’я – основна хвороба української медицини», «Наша професія гідна поваги», «Медикам гідну зарплату, країні – здорових людей», «Не зли 103».

Учасники акції зауважують, що профільна профспілка вже вичерпала всі можливості щодо врегулювання галузевих проблем у рамках соціального діалогу, і не погоджується з безсистемною реформою системи охорони здоров’я, яка не відповідає Конституції України та законодавству України, не передбачає необхідного фінансування для забезпечення конституційного права громадян на безоплатну, якісну та доступну медичну допомогу.

Виступаючі на акції висловили своє обурення несправедливими, дискримінаційними підходами в оплаті праці та порушенням трудових прав медичних працівників, встановлених законодавством України, а саме:

 • низьким рівнем оплати праці та несвоєчасною її виплатою, невиплатою допомоги на оздоровлення, скасуванням та обмеженням виплат, доплат і надбавок;
 • переведенням на роботу на умовах неповного робочого часу, направленням працівників у відпустки без збереження заробітної плати, скороченням персоналу, збільшенням навантаження, переведенням на строкові трудові договори (контракти);
 • звуженням обсягу професійних пільг та гарантій (скасування пенсій за вислугу років, безоплатного користування житлом з освітленням та опаленням у сільській місцевості тощо).

Медики висунули такі вимоги до влади:

 • збільшення фінансування галузі;
 • підвищення заробітної плати медичних працівників та престижу медичної професії;
 • погашення заборгованості із заробітної плати;
 • здійснення реформи системи охорони здоров’я з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти;
 • не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я;
 • забезпечити право громадян на доступну і якісну медичну допомогу;
 • призначити Міністра охорони здоров’я України.

Підсумком попереджувальної акції протесту стала зустріч представників від пікетувальників із владою. За її результатами, як повідомляє ФПУ, вдалося досягти домовленості щодо погашення до кінця року заборгованості перед працівниками медичної сфери, яка за станом на середину вересня становить 81,7 мільйонів гривень.

Згодом голова Профспілки Вікторія Коваль поінформувала про зустріч профспілкової делегації з Віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком в Кабінеті міністрів, у ході якої представнику Уряду було передано вимоги Профспілки, які підтримали своїми підписами понад 100000 спілчан. У свою чергу Уряд взяв на себе зобов’язання погасити до 1 жовтня всю заборгованість по зарплаті та протягом місяця спрямувати кошти на покриття дефіциту на медичну субвенцію. «Якщо у місячний термін Уряд не виконає своїх обіцянок, ми знову вийдемо на акцію протесту. І вона буде ще більш чисельною та рішучою»,– підкреслила Вікторія Коваль.

Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України солідарна з Профспілкою працівників охорони здоров’я, підтримує її вимоги до влади.

Прес - служба
обласної організації
Профспілки