Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Серпневі конференції педагогічних працівників
  • 28 серпня 2017

18 серпня в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників.

У роботі заходу взяли участь Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, педагоги, науковці, представники профспілок з областей країни, фахівці профільних установ, ЗМІ.

Під час конференції обговорювалися питання реформи середньої освіти – Нова Українська Школа та Державний стандарт початкової загальної освіти.

Прем’єр-міністра Володимир Гройсман розпочав свій виступ зі слів вдячності кожному вчителю, який працює в таких непростих умовах, вкладаючи у дітей не лише свої знання, але й серце і душу. Він наголосив, що наступний – 2018 рік стане роком розвитку якісної освіти в Україні – за рахунок створення опорних шкіл, переоснащення навчальних закладів і забезпечення їх матеріальних потреб, перегляду освітніх програм та продовження політики збільшення заробітних плат українським вчителям.

Далі роботу серпневої наради продовжила Міністр освіти Лілія Гриневич. Вона презентувала Державний стандарт початкової загальної освіти та розповіла про особливості Нової Української Школи. За основу концепції НУШ було взято педагогіку партнерства: співпраця між учителем, учнем і батьками, які мають стати рівноправними учасниками освітнього процесу.

За словами Лілії Гриневич зміниться зміст і результати навчання та методика викладання. Нова школа буде співпрацювати з позашкільними закладами освіти, враховувати індивідуальні здібності дитини. Учителі зможуть готувати власні авторські навчальні програми, обирати підручники, методи, стратегії, засоби навчання.

На секційних засіданнях Всеукраїнської серпневої конференції освітян було презентовано оновлені навчальні програми для 5-9 класів, обговорено стан підготовки навчальних закладів до 2017-2018 навчального року, фінансування ЗНЗ за новою формулою розподілу освітньої субвенції, питання інклюзивної освіти у школах, управління освітою в умовах децентралізації.

На засіданні уряду цього ж дня В.Гройсман заявив, що місцеві бюджети зросли з 80 мільярдів гривень до 180 і по-різному використовуються для підтримки освіти. Він наголосив що до 2021 року необхідно вирішити питання забезпечення дітей місцями в дошкільних закладах, збудувавши необхідну кількість ДНЗ.

За інформацією урядового порталу до бюджету 2018 року уряд планує закласти 25-відсоткове збільшення зарплати вчителів.

23 серпня в приміщенні кіноконцертного залу ім.О.Довженка відбулася щорічна міська серпнева нарада керівників навчальних закладів м. Запоріжжя. У цьому заході взяли участь керівники загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів міста, представники територіальних відділів освіти, голови районних організацій Профспілки.

Також у нараді взяли участь заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова, голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь, голови районних адміністрацій, представники ЗМІ.

Перед початком наради заступник міського голови Анатолій Пустоваров і директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк виконали урочисту місію: в цьому році вперше відбулося нагородження кращих колективів навчальних закладів міста Почесними грамотами та спеціальними сертифікатами за рейтинговими показниками якості надання освітніх послуг. За найбільшу кількість учнів - випускників установ, які отримали 200 балів за виконання сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році, нагороди отримали Багатопрофільний ліцей №99 та гімназія №71.

“Освітня реформа - це справа не тільки політиків, а й кожного з нас. Саме з учителя починаються зміни, і в новому 2017/2018 навчальному році нас чекає багато роботи”, - сказала Юлія Погребняк. Директор департаменту освіти і науки міськради також зазначила, що освіта є пріоритетною галуззю в бюджеті міста, що дозволило проводити капітальні та поточні ремонти в навчальних закладах, технічне оснащення шкіл, дитсадків та позашкільних установ. Запоріжжя стало експертним датчиком для України у впровадженні інклюзивної освіти та зараз є активним учасником Всеукраїнського проекту розвитку нового освітнього простору.

Стратегічні завдання розвитку освіти Запорізької області в умовах реформування галузі на 2018-2022 роки окреслили учасники розширеного засідання підсумкової серпневої колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яка відбулася 28 серпня. У роботі колегії взяли участь директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, голова обласної ради Григорій Самардак, народний депутат України Микола Фролов, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, голова Запорізької обласної організації галузевої Профспілки Надія Гринь.

Під час заходу Едуард Гугнін та Григорій Самардак вручили нагороди кращим педагогам області. Також вітання та побажання наснаги та плідної праці запорізькі освітяни отримали від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич за допомогою відеозв’язку.

У ході засідання обговорено результати діяльності системи освіти за минулий навчальний рік та основні завдання з розвитку умов доступності якісної освіти в регіоні.

У новому навчальному році в області функціонуватимуть 519 дошкільних навчальних закладів (57 тисяч 736 вихованців), 563 загальноосвітніх навчальних заклади усіх типів і форм власності (159 тисяч 685 учнів), 33 професійно-технічних навчальних заклади (11 тисяч 963 учні) та 34 вищих навчальних заклади I – IV рівнів акредитації (близько 74 тисяч осіб). В області вже створено 6 опорних шкіл, які мають 13 філій. Навчанням в опорних школах охоплено понад 3 тисячі учнів. З цього року планується вже у 117 навчальних закладах відкрити 121 інклюзивний клас для 198 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 23 дошкільних групи з інклюзивною формою навчання для 39 дітей.

Н.І. Гринь виступила на педагогічному зібранні у м.Запоріжжі та обласній колегії, де вона проаналізувала стан соціального партнерства, дії обласної галузевої Профспілки по соціально – економічному захисту працівників освіти та вищої школи. Вона зазначила,що всі реформи в освіті тримаються на вихователі, вчителі, викладачеві, а тому необхідно, щоб їх праця та ентузіазм були вмотивовані і достойно оплачені. Всі реформи потрібно робити виважено, обережно, поступово і без тиску. І не забувати про думку тих, хто щодня працює в системі і саме здійснює реформу.

Прес – служба
обласної організації
Профспілки