Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Схвалення угоди – шлях до ефективного регулювання соціально – трудових відносин
Схвалення угоди – шлях до ефективного регулювання соціально – трудових відносин
  • 20 лютого 2017

8 лютого 2017 року відбулося розширене засідання ради Мелітопольської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У засіданні взяли участь начальник управління освіти Єлісєєв І.А., працівники управління, керівники загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних закладів освіти та члени ради міської організації Профспілки.

На порядку денному було обговорення стану виконання Угоди між управлінням освіти Мелітопольської міської ради та міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2013-2015 роки, пролонгованої на 2016 рік. Зі звітною доповіддю від сторони роботодавця виступив начальник управління освіти Єлісєєв І.А., від профспілкової сторони голова МО Профспілки Маненко Т.В. Для виступу була підготовлена мультимедійна презентація «Виконання угоди: дії міської організації по захисту спілчан».

Ігор Анатолійович і Тетяна Віталіївна у своїх виступах відзначили, що злагоджена робота між управлінням освіти та МО Профспілки, співпраця та ефективне соціальне партнерство, виважений підхід до вирішення питань в галузі дали свій позитивний результат.

На користь соціального діалогу свідчать позитивні здобутки, досягнуті в ході реалізації положень угоди. Управління освіти та органи місцевого самоврядування приділяють багато уваги ремонту навчально-виховних закладів, утепленню будівель, заміні старих вікон. В січні 2016 року відкрився новий ДНЗ №46 «Віночок», який відновлювали багато років.

Забезпечено певне зростання заробітної плати працівників. Результативними є положення Угоди щодо своєчасної та в повному обсязі виплаті заробітної плати, в тому числі за період відпусток, виплаті матеріальної допомоги на оздоровлення технічним працівникам з 2016 року, підняття з 10% до 15% виплати за престижність праці з 01.09.2016 року. Здійснювалось стабільне функціонування мережі навчальних закладів.

З свого боку Профспілка відстоювала соціально-економічні права спілчан під час акцій протестів в м. Києві, в рідному місті під гаслами: «Профспілки б’ють на сполох!» (грудень 2014), «Змусь депутата працювати!» (грудень 2015), «Ми за своєчасний бюджет» (грудень 2016), під час зустрічей з представниками влади, багато уваги приділялось оздоровленню спілчан та їх дітей, культурно-масовій та спортивній роботі, наданню матеріальної допомоги.

Станом на 1 січня 2017 року Профспілка захищає та представляє інтереси працівників 58 навчально-виховних закладів і управління освіти, а це – 2956 членів Профспілки.

Сторони угоди прозвітували про свою роботу і зазначили, що переважна більшість зобов’язань, які включала в себе Угода на 2013-2015 роки, сторонами виконані. Багато питань вирішувалися шляхом переговорів, консультацій та пошуку прийнятних рішень, однак були й такі, які залишаються актуальними й на сьогодні. Не відраховується 0,2% на заходи з охорони праці, 0,3% на культурно-масову та спортивну роботу; доплата за престижність виплачується в розмірі 15%, бібліотекарям надбавка за особливі умови роботи виплачується у розмірі 30%.

Голова міської організації наголосила на необхідності подальшого розвитку соціального партнерства як з управлінням освіти, так і з іншими владними структурами.

Зобов'язання, які не втратили своєї актуальності, а також ті, які не вдалося виконати з певних причин, знайшли своє місце в новій Угоді між управлінням освіти і міською організацією Профспілки працівників освіти на 2017-2020 роки, яка стане підґрунтям для поліпшення умов праці і сигналом до початку укладення колективних договорів в закладах освіти.

Угода була схвалена присутніми «одноголосно» і підписана Сторонами в особі начальника управління освіти І.А.Єлісєєва та голови міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Т.В.Маненко.

Прес-служба
Мелітопольської МО
Профспілки