Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Освітяни на перехресті викликів: як будувати майбутнє освіти
Освітяни на перехресті викликів: як будувати майбутнє освіти
  • 10 грудня 2024
 
На вихідних у Києві відбувся Summit Прогресильних освітян 2024 – підсумковий захід діяльності громадської організації «Прогресильні», участь у якому взяв заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк. 
 
Захід став ще одним майданчиком для обміну ідеями та обговорення викликів в освіті й зібрав понад 200 освітян, науковців, партнерів у залі, а також приблизно 150 учасників – онлайн.
 
Відкрив захід директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Фелікс Гетт. У своєму вітальному слові він підкреслив важливість таких ініціатив для розвитку освітньої сфери в надскладні часи. Також учасників привітав депутат Європейського парламенту Маркос Роса Семпере. 
 
Однією з ключових подій саміту стала публічна дискусія на тему: «Освіта під загрозою: як знайти баланс та рівновагу?». Ця дискусія була особливо актуальною в контексті сучасних викликів, з якими стикається освітня система України. Війна, економічна нестабільність, еміграція та нестача педагогів, а також постійний пошук ресурсів для підтримки навчального процесу створюють небачений тиск на освітню галузь. 
 
 
Учасники обговорення зосередили увагу на необхідності балансувати між терміновими викликами сьогодення і стратегічними цілями майбутнього.
 
Головним акцентом стало розуміння того, що освіта – це не лише навчальний процес, а й основа для відновлення та розвитку країни. Зокрема, заступник Голови Профспілки Сергій Романюк, наголосив на важливості змін, які забезпечать гідні умови праці для вчителів і мотивуватимуть їх залишатися у професії. Його слова «…це приниження вчителя, коли він збирає гроші на штори!» викликали резонанс серед аудиторії. Він підкреслив, що суспільство має поважати освітян, створюючи для них умови, які дозволяють зосереджуватися на головному – навчанні дітей та студентів.
 
Такі обговорення є критично важливими, адже вони допомагають знайти спільне розуміння проблем і окреслити шляхи їх вирішення. Формування стратегії відновлення освіти, залучення до діалогу різних зацікавлених сторін – освітян, урядовців, міжнародних партнерів – це ключ до створення системи, яка не лише виживатиме в умовах кризи, але й розвиватиметься, забезпечуючи високу якість освіти для майбутніх поколінь. 
 
Модератором події став Богдан Ференс, який не лише координував усі дискусії, але й акцентував увагу на основних думках та рефлексіях виступів, забезпечуючи живу взаємодію між аудиторією в залі та онлайн-учасниками. 
 
Саміт також став майданчиком для знайомства з новими можливостями, які відкриваються перед українськими педагогами завдяки міжнародній співпраці.
 
Закордонні гості – Філ Нобл, визнаний у світі як один із провідних експертів із використання Інтернету в громадському секторі, та Антоні Беймер, координатор платформи S&D Group Європейського парламенту в Брюсселі – презентували безкоштовну онлайн-програму World Class Scholars. Програма спрямована на інтеграцію світових освітніх практик і забезпечує доступ до високоякісних матеріалів для викладачів і студентів усього світу.
 
Summit Прогресильних освітян 2024 став ще одним прикладом співпраці освітянської спільноти, науковців та партнерів у пошуку шляхів досягнення балансу між викликами сучасності та майбутніми перспективами освіти.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки