Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Про майбутнє профспілкового руху України, його перспективи та шляхи зміцнення
МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Про майбутнє профспілкового руху України, його перспективи та шляхи зміцнення
  • 31 жовтня 2024
20241029 142625
 
29 – 31 жовтня 2024 року у готельно-навчальному комплексі «Гетьман» Об’єднання профспілок Львівщини проходить Сесія зі стратегічного планування ФПУ в рамках співпраці з Union to Union
                                                           
У заході беруть участь керівники Федерації профспілок України, всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, члени комісій Ради Федерації, міжнародні профспілкові партнери Марія Нюберг – Генеральна секретарка Union to Union, Лана Віллебранд – Менеджер з стратегічного розвитку, директорка програм розвитку Union to Union під’єдналися до роботи у режимі відео конференції.
 
Сесію відкрив Голова ФПУ Григорій Осовий, який звернувся до присутніх із вступним словом щодо визначення цілей, завдань та очікуваних результатів.  Під час проведення сесії він провів презентацією на тему: «Стратегія і пріоритети діяльності ФПУ в умовах війни», в якій актуалізував завдання Стратегії діяльності ФПУ та пріоритети в роботі профцентру, потреби ФПУ, її членських організацій щодо зміцнення профспілкових організацій на 2025-2026 роки (розширення профспілкового членства, актуалізація профспілкових послуг, нові шляхи мотивації, економічний, соціальний та правовий захист, охорона праці в умовах воєнного стану, питання післявоєнного відновлення країни ).
 
Із результатами опитування членських організацій щодо актуалізації функцій профспілок та опитування щодо ставлення до профспілок у суспільстві «Шляхи зміцнення авторитету профспілок: бачення та очікування суспільства» ознайомив присутніх Володимир Харченко, зав. відділом з питань координації навчання, роботи з молоддю та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ.
 
Тему «Стан профспілкового руху в умовах війни: виклики, загрози та можливості профспілок» розкрив у своєму виступі Євген Драп’ятий, заст. голови ФПУ. Далі учасники перейшли до дискусії на тему: «Проблеми профспілкового руху і шляхи зміцнення потенціалу профспілок», яка пройшла цікаво, в конструктивному руслі.
 
У наступні дні будуть розглянуті важливі питання профспілкової діяльності.    Досвідом та практикою роботи профспілок Швеції з організації соціального діалогу, використовуючи конкретні приклади роботи шведських профспілок, а також щодо структурної побудови, джерел фінансування, мотивації профспілкового членства профспілок Швеції, поділиться Оксана Гузь-Бланк, координаторка програми Union to Union по Україні, менеджер по роботі з проєктами Профспілки державних службовців Швеції.
 
На другий день роботи буде проведитись презентація проєктів з реалізації заходів, які сприятимуть зміцненню потенціалу ФПУ та її членських організацій»
 
  •  Центр органайзингу ФПУ (Центр розвитку профспілок);
  •  Цифровізація профспілок;
  •  Медіа хаб ФПУ;
  •  Система професійного навчання профспілкових кадрів;
 
Ментальне здоров’я та психологічний клімат у трудових колективах
 
Учасники проведуть в форматі дискусії проведеть обговорення запропонованих проєктів, обміняються думками щодо їх актуальності і можливостей реалізації.
 
Про роботу Академії праці, соціальних відносин і туризму як базового центру профспілкового навчання та професійної підготовки кадрів та перспективи подальшого розвитку розповість її ректор Віктор Сухомлин.
 
Сесія завершиться підсумковою дискусією щодо майбутнього профспілкового руху України, його перспектив та шляхів зміцнення.
 
За матеріалами сайту
ФПУ