-
24 жовтня 2024
1). Мінреінтеграції:
- Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – наказ Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року № 293. https://minre.gov.ua/2024/10/17/zatverdzheno-zminy-do-pereliku-terytorij-na-yakyh-vedutsya-velysya-bojovi-diyi-abo-tymchasovo-okupovanyh-25/
- УВКБ ООН збільшує фінансування проєкту з підтримки прифронтових територій.
Додаткові 7 мільйонів доларів США виділяє Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) на фінансування програми з надання деяким категоріям населення грошової допомоги на зимовий період. Таким чином, загальний бюджет програми становитиме 37 мільйонів доларів США.
2). Мінфін:
- 17 жовтня до Держбюджету України надійшов транш від Уряду Канади обсягом 400 млн канадських доларів (майже 300 млн доларів США). https://www.mof.gov.ua/uk/news/ministry_of_finance_of_ukraine_has_attracted_cad_400_million_of_concessional_financing_from_the_government_of_canada-4837
- Найближчим часом Україна отримає близько 1,1 млрд доларів США від МВФ. Виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила пʼятий перегляд програми в рамках Механізму розширеного фінансування для України (EFF). https://www.mof.gov.ua/uk/news/ukraine_will_receive_about_usd_11_billion_from_the_imf_the_imf_board_completed_the_fifth_review_of_the_eff_arrangement-4842
- Європарламент підтримав надання Україні макрофінансової допомоги (MFA) обсягом до 35 млрд євро на 2024-2025 роки.
- 2,3 трлн грн – загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету за січень – вересень 2024 року. Це на 225,8 млрд грн, або на 10,7% більше проти аналогічного періоду минулого року.
У структурі видатків найбільше спрямовано:
· на оплату праці з нарахуваннями – 928,8 млрд грн;
· на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) – 411,8 млрд грн, у тому числі Мінсоцполітики спрямувало видатки на соціальні виплати у обсязі 319 млрд грн;
· 115,2 млрд грн перераховано Національною службою здоров’я України на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
- Міністр фінансів України Сергій Марченко провів робочу зустріч з Міністром закордонних справ Королівства Норвегія Еспеном Барт Ейдом.
Сторони обговорили фінансування Держбюджету України на 2025 рік, співпрацю в межах Української платформи донорів та моніторинг процесу реформування за Матрицею реформ.
- Уряд Великобританії оголосив пропозицію щодо спрямування Україні £2,26 млрд (3 млрд доларів США), які будуть погашатись за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів.
3). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ: Швейцарія має намір виділити 5 млрд франків до 2036 року на відбудову України. https://t1p.de/5bsvv
4). Мінсоцполітики інформує:
- Цьогоріч близько 500 тисяч домогосподарств, які отримують житлові субсидії та пільги та опалюють своє житло дровами чи вугіллям, зможуть скористатися додатковою фінансовою підтримкою. Для цього у Мінсоцполітики розробили відповідну постанову, яку підтримав Уряд.
Розмір допомоги розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, максимально він може сягнути 21 тис. грн. Чим менші доходи родини, тим більшу частину витрат на паливо (в межах нормативу) оплатить держава та міжнародні партнери. https://www.msp.gov.ua/news/24125.html
- Понад 14,5 млн грн спрямувала держава отримувачам допомоги «Дитина не одна». https://www.msp.gov.ua/news/24129.html
5). Мінекономіки: За 9 місяців 2024 року ВВП зріс на 4,5%, порівняно з аналогічним періодом минулого року: основні драйвери росту – аграрний сектор, транспорт та будівництво.
У вересні 2024 року українська економіка зросла на 3,8% [±1%] у порівнянні із вереснем 2023 року. Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.
Водночас дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування та економічну активність бізнесу. https://cutt.ly/ueSSRgVy
6). ООН Жінки в Україні: Які виклики розширення прав і можливостей українських жінок існують на ринку праці та у підприємництві?
Минулого тижня ГО «Український центр соціальних реформ» презентовано дослідження, яке визначило нові бар’єри та можливості для участі жінок в економічній діяльності в умовах російського повномасштабного вторгнення, а також рекомендації щодо гендерно відповідального відновлення України.
Зазначене дослідження проведене у січні-червні 2024 року. Воно показало, зокрема, що економічне становище жінок погіршилося з початком повномасштабного вторгнення та війни, проте існують важливі можливості для підтримки економічного уповноваження жінок, навіть в умовах триваючої війни:
1. В Україні працює менше половини жінок, а відсоток офіційно працевлаштованих чоловіків перевищує відповідний відсоток жінок.
2. Внаслідок війни посилилася галузева диференціація у зайнятості між жінками та чоловіками.
3. Негативний вплив тягаря неоплачуваної доглядової праці жінок перешкоджає жінкам виходити на ринок оплачуваної праці або повертатися до нього.
4. Жінки готові проходити перенавчання для нової роботи і мають отримувати для цього підтримку.
5. Жінки засновують більше нових підприємств, ніж чоловіки, і, якщо ці тенденції збережуться, у підприємництві частка жінок буде рівною частці чоловіків.
6. Уряд України та організації громадянського суспільства підтримують економічне уповноваження жінок, але на місцевому рівні критично бракує спроможностей.
Детальніше читайте у аналітичному звіті ООН Жінки в Україні «Розширення економічних прав та можливостей жінок в Україні в умовах повномасштабного російського вторгнення» (https://bit.ly/4hfrf5C).
Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:
- Внесено зміни до:
· порядку організації реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоровʼя; https://t1p.de/ou9ev; https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-do-deiakykh-postanov-kabinetu-ministriv-ukrainy-zmin-shc-a1198
· «Порядку встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я» (постанова КМУ від 25 квітня 2018 р. № 306) щодо процедури отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. https://t1p.de/e3jff
За матеріалами сайту
ФПУ