Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (09.10.2024)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (09.10.2024)
  • 14 жовтня 2024
vpo 091024
 
1). Мінреінтеграції: 
 
- Затверджено:
 
·      зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – наказ Мінреінтеграції від 4 вересня 2024 року № 267; https://minre.gov.ua/2024/10/02/zatverdzheno-zminy-do-pereliku-terytorij-na-yakyh-vedutsya-velysya-bojovi-diyi-abo-tymchasovo-okupovanyh-24/
 
·      методику оцінки потреб ВПО на рівні громад (наказ Мінреінтеграції від 13 вересня 2024 року № 288). https://minre.gov.ua/2024/10/03/zatverdzheno-metodyku-oczinky-potreb-vpo-na-rivni-gromad/
 
- Понад 2 тисячі евакуйованих родин із дітьми отримали грошову допомогу від ЮНІСЕФ. https://minre.gov.ua/2024/10/09/ponad-2-tysyachi-evakujovanyh-rodyn-iz-ditmy-otrymaly-groshovu-dopomogu-vid-yunisef/
 
2). Мінфін:
 
- У вересні 2024 року:
 
·      до загального фонду держбюджету надійшло 122,9 млрд грн; у січні-вересні 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 1,542 трлн грн; http://surl.li/uuemci
 
·      перераховано 15,9 млрд грн трансфертів з держбюджету до місцевих бюджетів. 
 
- Джерела фінансування загального фонду держбюджету у 2024 році.
 
30% фінансування держбюджету у 2024 році відбулось за рахунок державних облігацій, випущених на внутрішньому ринку.
 
Станом на 1 жовтня бюджетне фінансування сягає 34,6 млрд доларів США: кошти від міжнародних партнерів – 24,5 млрд доларів США; ОВДП – 10,1 млрд доларів США.
 
- На шляху до вступу в ЄС: 8 жовтня у Брюсселі (Королівство Бельгія) проведено перший раунд двосторонньої зустрічі України та Європейської Комісії в рамках здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорним розділом 32 «Фінансовий контроль» та сферою «Реформа державного управління», що є частиною переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.
 
Довідково: Також під час скринінгової сесії за розділом «Економічні критерії» розглядалися, зокрема, питання макроекономічної стабільності, ринку праці, сфер освіти та інновацій, фізичного капіталу, економічної інтеграції з ЄС та цінової конкурентоспроможності.
 
 
3). Мінсоцполітики: Нові перспективи для розвитку соціальних послуг: Мінсоцполітики приєднається до Європейської соціальної мережі.
 
4). Мінцифри: Заяву про знищене житло можна подати на порталі Дія.
 
Оновлено програму єВідновлення для українців, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій.
 
Відтепер подати заяву про отримання житлового сертифіката чи коштів для відбудови на власній земельній ділянці можна на порталі Дія або через ЦНАП.
 
Це дозволить отримати компенсацію тим, хто не міг скористатися послугою в застосунку Дія. Зокрема, громадянам без РНОКПП, законним та уповноваженим представникам власників знищеного житла.
 
Як подати самостійно заяву на порталі Дія – деталі за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/news/mintsyfry-zminy-v-prohrami-ievidnovlennia-zaiavu-pro-znyshchene-zhytlo-mozhna-podaty-na-portali-diia
 
5). Новини Парламенту: До держбюджету наступного року подано значну кількість правок, але він буде ухвалений вчасно. Голосування за документ у другому читанні та в цілому планується провести наприкінці листопада. Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.  
 
6). Мінекономіки оприлюднило «Моніторинг основних подій в економіці України (серпень 2024)». Висновки розділу «Середньомісячна заробітна плата» наступні.
 
На рівень оплати праці у 2023-2024 роках і далі впливають чинники 2022 року – наслідки активних бойових дій на значній території України, а саме: тимчасова втрата значної території, руйнація інфраструктури та підприємств (або їх пошкодження, що зумовило призупинення їх діяльності), суттєві перманентні руйнування логістики та значна кількість людей працездатного населення за кордоном (мігрантів) та в лавах Збройних Сил України, що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці.
 
Водночас вітчизняні суб’єкти господарювання підвищують рівень оплати праці з метою утримання та залучення нового висококваліфікованого персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів у країні.
 
Деталі за посиланням:
 
7). Представляємо економічні результати серпня-вересня 2024 року у свіжому Макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку України.
 
В документі, зокрема, зазначено, що брак робочої сили зумовлює високі темпи зростання номінальних зарплат, водночас через вищу інфляцію зростання реальних зарплат сповільнилося.
 
 
Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:
 
- Виділено 2 млрд гривень для запровадження безоплатного харчування для учнів початкових класів на 2024 рік. http://surl.li/nehoye
 
- Україна залучить додатково майже 62 млн євро від ЄІБ на проекти соціальної та енергетичної сфери. http://surl.li/llftgehttps://t1p.de/yz36w
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ