Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (25.09.2024)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (25.09.2024)
  • 26 вересня 2024
jur fem gender 1536x1536 
 
1). Мінекономіки:
 
-  Скорочення гендерного розриву в оплаті праці з 18.6% до 13,6% та старт національної кампанії «Звісно, зможеш!» – як Україна рухається до економічного уповноваження жінок у часи великої війни?
 
Мета національної інформаційної кампанії «Звісно, зможеш!», яку розпочинає Мінекономіки  спільно з ООН Жінки та за підтримки Офісу першої леді та уряду Швеції – сприяти подоланню гендерних стереотипів щодо професійного розвитку жінок, привернути увагу до проблеми гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками і жінками, а також закликати до спільних зусиль щодо підтримки професійної реалізації жінок та їх рівного представлення в будь-якій сфері. 
 
18,6% – такий рівень розриву в зарплатах між чоловіками та жінками зараз. Мета – зменшити цей відсоток до 13,6% до 2030 року (таке завдання містить ухвалена Урядом 15 вересня 2023 року Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року).https://cutt.ly/8eTJal7x
 
Довідково: Федерація профспілок України, як найбільше профспілкове об’єднання держави, також приділяє значну увагу питанням забезпечення гендерної рівності, в тому числі в оплаті праці. Найближчим часом буде надруковано «Бібліотечку голови профспілкового комітету» на тему: «Українська заробітна плата на шляху до Євроінтеграції», яка складається з двох частин. Перша частина – присвячена Директиві ЄС про адекватну мінімальну заробітну плату, друга – забезпеченню гендерної рівності в оплаті праці (зібрано інформацію щодо міжнародного досвіду з подолання гендерного розриву в оплаті праці, окреслено поточну ситуацію в Україні, спільні дії соціальних партнерів для досягнення зазначеної мети, профспілкові пропозиції).
 
- У серпні ц.р. ВВП зріс на 3,5%, порівняно з серпнем минулого року: основні драйвери росту – промисловість, транспорт, будівництво та внутрішня торгівля.
 
За вісім місяців 2024 року зростання ВВП оцінюється на рівні 3,9% [±1%] у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року.
 
Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.
 
Водночас дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування бізнесу і стримує їхню економічну активність. 
 
Детальніше: https://cutt.ly/IeTSU6JJ
 
- «Економічна політика України. Відновлення під час війни». Міністерство економіки розповіло про ключові проєкти та пріоритети у роботі.
 
2). Мінфін:
 
-  За січень – серпень 2024 року загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету становить 2,1 трлн гривень. Це на 206,5 млрд грн або на 10,9% більше проти аналогічного періоду минулого року. У тому числі у серпні було витрачено 286,2 млрд гривень.
 
У структурі видатків найбільше спрямовано:
 
·    на оплату праці з нарахуваннями – 817,5 млрд грн  (у тому числі у серпні – 109,6 млрд грн);
 
·    на соціальне забезпечення, включаючи виплату пенсій, допомоги, стипендій – 376,7  млрд грн (у серпні – 48,2 млрд грн);
 
·    102,9 млрд грн перераховано НСЗУ на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
 
 
- Пропозиція Єврокомісії: 35 млрд євро макрофінансової допомоги для України на безповоротній основі. Деталі за посиланням:
 
https://mof.gov.ua/uk/news/european_commission_proposal_eur_35_billion_in_eu_macro-financial_assistance_on_a_non-refundable_basis-4798
 
- 20 вересня 2024 року У Верховній Раді України відбулося представлення проєкту Державного бюджету України на 2025 рік.
 
-  Для забезпечення фінансовими ресурсами на сектор оборони і безпеки передбачено 2,2 трлн грн. Це складає 26,3 % від прогнозованого ВВП країни.
 
- У 2025 році доходи загального фонду держбюджету (без грантів та міжбюджетних трансфертів) зростуть на 410,8 млрд грн і становитимуть 2007,4 млрд грн, що на 25,7% більше порівняно з 2024 роком. Видатки загального фонду держбюджету також збільшаться на 535,4 млрд грн і сягнуть 3643,6 млрд грн, що на 17,2% більше, ніж у 2024 році.
 
Довідково: Відповідно до проєкту бюджету, поданого до Верховної Ради до першого читання, сукупні видатки на програми соціальної підтримки у 2025 р. складуть 419,2 млрд грн. https://www.msp.gov.ua/news/24033.html
 
3). Мінреінтеграції:
 
- Мешканці прифронтової Сумщини почали отримувати зимові виплати від ЮНІСЕФ. Виплати здійснюються в рамках спільного проєкту Мінреінтеграції та ЮНІСЕФ щодо грошової підтримки сімей з дітьми, які проживають на прифронтових територіях України.
 
- Євросоюз виділить додаткові 160 мільйонів євро на підготовку енергосистеми України до зими. https://minre.gov.ua/2024/09/19/yevrosoyuz-vydilyt-dodatkovi-160-miljoniv-yevro-na-pidgotovku-energosystemy-ukrayiny-do-zymy/
 
- У міжнародному Реєстрі збитків буде розширено перелік категорій заявників на відшкодування: https://minre.gov.ua/2024/09/18/u-mizhnarodnomu-reyestri-zbytkiv-bude-rozshyreno-perelik-kategorij-zayavnykiv-na-vidshkoduvannya/
 
4).  Голова НАДС Наталія Алюшина поділилася досвідом України щодо порівняння заробітних плат у державному та приватному секторах в рамках семінару SIGMA для представників координаційних органів державної служби з країн Східного партнерства та країн Західних Балкан.
 
5). Мінсоцполітики інформує:
 
- Чи впливає отримання одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення на призначення і розмір субсидії? https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid0PKa7FJG3kognoyPZup2Vm8nqJotiBeusg5DxBawWairFC5oEf2u3Rf99BQGeWAEnl
 
- Уряд Великої Британії долучився до реалізації проєкту Стратегії демографічного розвитку України, яку розробило Мінсоцполітики за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, разом з експертами Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, Центру економічної стратегії, органів влади та інших партнерів.
 
 
- Міністерка соціальної політики у Верховній Раді, під час години запитань до уряду, розповіла про ключові напрямки роботи міністерства:
 
6). Верховна Рада України на пленарному засіданні 18 вересня 2024 року прийняла Закони:
 
- про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони, реєстр. № 11417;
 
- про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України, реєстр. № 11131.
 
 
Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:
 
- Затверджено план відновлення освіти на деокупованих територіях (серед запланованих заходів – визначення способів стимулювання роботи педагогічних та науково-педагогічних працівників на деокупованих територіях України, зокрема шляхом підвищення заробітної плати, надання безоплатних транспортних послуг, житла). Деталі за посиланням: https://t1p.de/2sb20
 
- Виділено 21 млн грн на компенсації за безоплатне розміщення ВПО у закладах (для покриття витрат на комунальні послуги за червень 2024 року). https://t1p.de/b9q1rhttps://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vydilennia-koshtiv-z-rezervnoho-fondu-derzhavnoho-biudzhetu-z-meto-a893r
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ