Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Лист-відповідь Мінсоцполітики на звернення ЦК Профспілки
Лист-відповідь Мінсоцполітики на звернення ЦК Профспілки
  • 4 листопада 2014

Міністерство соціальної політики України на виконання доручень Кабінету Міністрів України від 14.10.2014 №№ 34057/125/1-14; 38236/1/1-14; 38288/1/1-14 розглянуло звернення первинних профспілкових організацій працівників освіти і науки України та працівників агропромислового комплексу України щодо соціальних гарантій працівників галузі в зв’язку з розробленням Міністерством фінансів України проекту Закону України “Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні” і в межах компетенції повідомляє.

Щодо “ручного регулювання” встановлення та виплат надбавок і доплат, коштів для оздоровлення при наданні відпустки, щорічних грошових винагород.

Мінсоцполітики у вересні ц.р. було розглянуто та погоджено із зауваженнями проект Закону України “Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні”.

Міністерством були підтримані норми законопроекту в частині приведення положень законодавчих актів, які визначають правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку окремих галузей бюджетної сфери (освіти, культури тощо) стосовно права на певні виплати працівникам цих галузей до норм Закону “Про оплату праці”, оскільки відповідно до статті 8 цим законопроектом не відміняються доплати, надбавки та інші виплати окремим категоріям працівників бюджетної сфери, а передбачається, що визначення умов та розмірів заробітної плати працівників органів, установ, закладів, що фінансуються з бюджету покладається на Кабінет Міністрів України, що відповідає Закону України “Про оплату праці”. Крім того, зазначене відповідає основним принципам Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 29-р.

Щодо підвищення страхового стажу (для виходу на пенсію) та спеціального стажу (для виходу на пенсію за вислугу років).

Категорії осіб, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, а також осіб, які мають право на пенсію за вислугу років, визначені статтями 13, 14 та 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Із прийняттям Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” збережено вимоги щодо стажу і віку для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та на пенсію за вислугу років.

Зокрема, залишилися незмінними норми щодо призначення пенсії за вислугу років незалежно від віку працівникам закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, артистам і спортсменам.

Верховною Радою України зареєстровано проект Закону України “Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці” (реєстр. № 5080), який не містить положень щодо звуження прав педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Крім того повідомляємо, що проект Закону України “Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні” на даний час Урядом не схвалено.

Просимо довести зазначену інформацію до первинних профспілкових організацій працівників.

Заступник Міністра
В. Ярошенко

Завантажити документ
PDF, 100.62 КБайт