Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Безпечні умови для очного навчання дітей – пріоритет Уряду в освіті
Безпечні умови для очного навчання дітей – пріоритет Уряду в освіті
  • 19 серпня 2024
 
Міністерство фінансів інформує про те, що у бюджеті-2024 передбачено 2,5 млрд грн на будівництво шкільних укриттів, що більше ніж у 1,7 раза до 2023 року. Це надасть можливість більшу кількість дітей вивести в офлайн-навчання, що передусім повинно поліпшити якість освіти. Адже забезпечення необхідного ресурсу для максимальної безпеки учнів і вчителів під час навчального процесу – є пріоритетом для Уряду. 
 
Приблизно 57 укриттів буде облаштовано у 12 областях України, зокрема у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях.
 
«Наразі триває підготовка до нового навчального року, який третій рік поспіль буде розпочинатися в умовах повномасштабної війни. Тому пріоритетом є створення безпечного та здорового середовища для учнів під час навчання. Також важливо охопити все більше школярів очним навчанням. Передбачених у бюджеті коштів вистачить на модернізацію закладів освіти, закупівлю необхідного обладнання та матеріалів, а також для проведення додаткових заходів для безпеки учнів і вчителів. Підходимо до цього з усією відповідальністю, адже безпека дітей є найголовнішою», – прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
 
Окрім того, у державному бюджеті на 2024 рік передбачено:
  • 103,2 млрд грн – на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції;
  • 1,7 млрд грн – на закупівлю відповідного обладнання та навчання вчителів з метою викладання предмету «Захист України»;
  • 1,0 млрд грн – на придбання шкільних автобусів для підвезення учнів і вчителів до закладів освіти;
  • 1,4 млрд грн – на закупівлю сучасних засобів навчання, мультимедійного та комп’ютерного обладнання для Нової української школи;
  • 100 млн грн – на підвищення кваліфікації вчителів Нової української школи;
  • 500 млн грн – оснащення новітнім обладнанням навчально-практичних центрів професійної освіти;
  • 300 млн грн – на надання якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами.
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки