Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (15.05.2024)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (15.05.2024)
  • 21 травня 2024
riven bidnosti v ukrayini ru large
 
1). Мінсоцполітики:
 
- За останні два роки рівень бідності в Україні зріс на 19% (з 5% до 24%, за даними Світового банку). Це не лише ускладнює доступ до базових послуг, але й ставить під загрозу здатність людей старшого віку про себе піклуватись. Тому Мінсоцполітики України напрацьовує та планує впровадити Стратегію активного довголіття, щоб оперативно реагувати на потреби таких людей. 
 
2). Мінфін:  
 
- Рада ЄС затвердила План України. Найближчим часом до держбюджету надійде 1,9 млрд євро у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility.
 
Решту бюджетної підтримки у межах Ukraine Facility Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України.
 
Очікується, що загалом фінансова допомога від ЄС у 2024 році сягне 16 млрд євро, із яких 3 млрд євро – гранти.
 
- У Дії стартує опитування працівників ДСНС про отримання зарплати за бюджетної підтримки США. Метою є збір інформації про своєчасність виплат заробітних плат, які у 2022-2023 роках Уряд України частково профінансував завдяки прямій бюджетній підтримці від США.
 
За останні два роки близько 57 тисяч працівників ДСНС отримали зарплати завдяки фінансовій підтримці проєкту Світового банку PEACE in Ukraine. У рамках зазначеного проєкту до 80% коштів надійшло саме від Уряду США.
 
- Державний та гарантований державою борг з 2022 року став дешевшим в 1,4 раза та збільшив строковість в 1,6 раза.
 
3). Мінреінтеграції:
 
- Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – наказ Мінреінтеграції від 23 квітня 2024 року № 120. https://www.kmu.gov.ua/news/minreintehratsii-zatverdzheno-zminy-do-pereliku-terytorii-na-iakykh-vedutsia-velysia-boiovi-dii-abo-tymchasovo-okupovanykh8052024
 
- На виплати ВПО у квітні було спрямовано 2,6 мільярда гривень. Від початку 2024 року вже профінансовано виплати ВПО на загальну суму 16 мільярдів гривень. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб, що становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисячі гривень усім іншим. https://minre.gov.ua/2024/05/11/na-vyplaty-vpo-u-kvitni-bulo-spryamovano-26-milyarda-gryven/ 
 
- Грошова допомога від міжнародних організацій для ВПО у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській і Харківській областях.
 
Грошова допомога для внутрішніх переселенців та постраждалого від воєнних дій населення передбачається в межах проєкту Консорціуму Реагування. Про це йдеться на сайті Благодійного фонду «Право на захист».
 
Детальніше про те ХТО та ЯК може отримати вищезазначену допомогу читайте за посиланнями: https://minre.gov.ua/2024/05/14/groshova-dopomoga-vid-mizhnarodnyh-organizaczij-dlya-vpo-u-dnipropetrovskij-zaporizkij-odeskij-i-harkivskij-oblastyah/
 
- Данія виділила кошти на гуманітарну допомогу для України у розмірі 250 мільйонів данських крон (33,5 мільйони євро). У його межах передбачено надання базової екстреної допомоги, як-от продукти харчування, медикаменти, вода та житло для українців із найбільш постраждалих від війни територій. Особлива увага приділяється захисту найвразливіших верств населення України тощо.  https://minre.gov.ua/2024/05/08/daniya-vydilyla-koshty-na-gumanitarnu-dopomogu-dlya-ukrayiny/
 
5). У НАДС відбувся Міжнародний семінар «Організація переговорного процесу у ЄС: Досвід зарубіжних країн».
 
Захід організовано НАДС спільно з Вищою школою публічного управління та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу до Дня Європи для обміну досвідом щодо теоретичних та концептуальних аспектів процесу прийняття рішень та динаміки переговорів між країнами-членами ЄС в контексті процесу вступу України до ЄС, а також міжнародного та національного досвіду організації навчання публічних службовців в межах цього процесу.
 
Окрему увагу під час заходу було приділено питанням гендерного підходу в процесі вступу до ЄС.
 
Довідково: Гендерна рівність є однією з основних європейських цінностей. Проте сам ЄС все ще бореться за встановлення гендерної рівності. Так, зокрема, в деяких його країнах жінки заробляють на 16,3% менше, ніж чоловіки та працюють на 6 годин довше на тиждень.
 
Чому досягнення гендерної рівності є важливим на шляху України до ЄС – у матеріалі ООН Жінки в Україні: https://www.facebook.com/watch/?v=459793369741279 .
 
6). Державна податкова служба України:
 
- За оперативними даними надходження до місцевих бюджетів у січні – квітні 2024 року по платежах, що контролюються ДПС, становлять 131,9 млрд гривень. У квітні 2024 року місцеві бюджети отримали 34,1 млрд гривень.
 
7). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит:
 
- Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено до 12 серпня 2024 року.
 
8 травня ВРУ підтримала в цілому, а 9 травня Президент підписав закони №3684-ІХ та №3685-ІХ. Ними продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію з 05 годин 30 хвилин 14 травня 2024 року строком ще на 90 днів (тобто до 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року).
 
Як звітувати, сплачувати податки та які інші спецправила діятимуть у цей період, – у статті за посиланням: https://news.dtkt.ua/society/economics/90583-prodovzennia-vojennogo-stanu-do-12-serpnia-2024-roku-iaki-naslidki-dlia-biznesu
 
- Чи будемо індексувати заробітну плату у травні та червні 2024 року? – роз’яснення редакції за посиланням: https://news.dtkt.ua/labor/compensation/90608-ci-budemo-indeksuvati-zarobitnu-platu-u-travni-ta-cervni-2024-roku
 
8). Коментар Нацбанку України щодо рівня інфляції у квітні 2024 року: https://is.gd/bJwNQh.
 
У квітні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) залишилася на рівні попереднього місяця – 3,2%. У місячному вимірі ціни зросли на 0,2%. Про це свідчать дані Держстату.
Нацбанк прогнозує, що зростання споживчих цін помірно пришвидшиться в найближчі місяці через вичерпання ефектів більших врожаїв попереднього року та теплої погоди цього року, збільшення витрат бізнесу на оплату праці та зростання адміністративної складової інфляції.
 
Водночас інфляцію стримуватимуть зниження зовнішнього цінового тиску та заходи монетарної політики з підтримання контрольованої ситуації на валютному ринку та захисту заощаджень населення від інфляційного знецінення.
 
Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:
 
- Уряд виділив:
 
- понад 71 млн гривень на компенсації за безоплатне розміщення ВПО у закладах. Йдеться про виділення відповідним закладам із резервного фонду держбюджету для покриття витрат на комунальні послуги за січень 2024 року. https://minre.gov.ua/2024/05/10/uryad-vydilyv-shhe-ponad-71-miljon-gryven-na-kompensacziyi-za-bezoplatne-rozmishhennya-vpo-u-zakladah/
 
- понад 189,5 млн гривень на нову бюджетну програму для завершення відновлення пошкоджених багатоквартирних житлових будинків у Київській області: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vydilennia-koshtiv-z-fondu-likvidatsii-naslidkiv-zb-a528.
 
- Під час засідання 10 травня Уряд ухвалив рішення, яке дозволить залучити двом українським банкам до 30 млн євро від Європейського інвестиційного банку. «Ці кошти далі будуть направлені на підтримку українського малого та середнього бізнесу шляхом покращення умов пільгового кредитування», - зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. https://t1p.de/0igdw
 
- Харків'яни та мешканці Харківської області отримуватимуть збільшену субсидію та пільгу в неопалювальний сезон. https://t1p.de/a8a5n
 
За матеріалами сайту
ФПУ