Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • ПРОФСПІЛКОВА МІСІЯ ВИСОКОГО РІВНЯ ВІДВІДАЛА КИЇВ І ЗУСТРІЛАСЬ У ФПУ З ПРОФАКТИВОМ
ПРОФСПІЛКОВА МІСІЯ ВИСОКОГО РІВНЯ ВІДВІДАЛА КИЇВ І ЗУСТРІЛАСЬ У ФПУ З ПРОФАКТИВОМ
  • 15 травня 2024
IMG 2275
 
14 травня 2024 року у Києві в Будинку профспілок відбулась зустріч представників місії Міжнародної конфедерації профспілок та глобальних профспілок з профактивом, керівництвом ФПУ та її членських організацій.
 
До української столиці приїхали - генеральний секретар МКП Люк Тріангл, генеральний секретар Глобальної профспілки IndustriAll Атле Хойє, генеральний секретар Глобальної профспілки  UNI Крісті Хоффман, генеральний секретар Британського конгресу тред-юніонів - Пол Новак.
 
Перед візитом до Будинку профспілок наші закордонні колеги відвідали зруйновану російськими обстрілами Трипільську теплоелектростанцію в Київській області, пересвідчившись на власні очі, які колосальні руйнування завдали рашисти енергосистемі, і як відновлюється цей важливий об’єкт критичної інфраструктури. З враженнями під впливом побаченого та героїчної праці енергетиків, які, з ризиком для життя виконують свій обов’язок перед державою і суспільством, гості прийшли до спілчан.
 
Голова ФПУ Григорій Осовий, представив учасників делегації та наголосив на її важливості з точки зору прояву солідарності з народом і трудящими України.
 
- Місія МКП і глобальних профспілок вперше у такому складі відвідує м. Київ та ФПУ, - сказав він, - У цього візиту багато важливих завдань, але ми, насамперед вдячні учасникам делегації  за їх сміливість та відданість боротьбі за наші спільні цінності – свободу, незалежність та демократію.
 
У своєму виступі Люк Тріангл розповів про цілі місії та оголосив, що вони прибули в Україну як посланці Глобального профспілкового руху.
 
– Я можу засвідчити, що усі профспілки світу стоять поруч з вами, і солідарні з українцями у цій боротьбі з агресором. Сьогодні ми побачили на власні очі, що тут відбувається – терор проти суверенної країни та її людей. Ми підтримуємо українців, які б’ються з варварською росією не тільки за власну свободу і незалежність, а й за демократію, яка є цінністю для всього прогресивного люду. Ми солідарні з вами. Україна – це Європейська країна!
 
Як профспілки, що об’єднують мільйони громадян у світі, ми вимагаємо виведення сил окупанта – росії з території України і наполягаємо на покаранні агресора за війну, яку він розв’язав проти незалежної суверенної держави - Україна.
 
Росія заплатить за відбудову України. В цьому процесі важливу роль мають відігрівати профспілки, тому що вони виборюють права людини в суспільства. Ми продовжимо робити збір коштів на допомогу нашим українським колегам, щоб українські трудівники мали змогу працювати, а ми й надалі підтримуватиме вас.
 
Крісті Хоффман наголосила, що організації європейських та світових профспілок, з перших днів повномасштабного вторгнення росії до України, непохитно висловлювали свою солідарність з українцями.
 
– Найважчий тягар війни передусім падає на працівників, - сказала вона. - Ми хочемо лишатися з вами до самої перемоги і потім, коли почнеться процес відбудови України, потрібно буде слідкувати, щоб у процесі цієї роботи дотримувалися основні права та інтереси працівників, на що має бути спрямована увага українських та міжнародних профспілок.
 
Атле Хойє висловив упевненість у тому, що коли в Україні настане момент, коли буде відбудовуватись країна, тоді профспілки як захисники прав трудової людини, неодмінно отримують шанс обійняти те гідне і важливе місце в суспільстві, що їм законодавчо належить.
 
Пол Новак сказав, що він дуже збентежений побаченим в Україні, але він висловив переконання, що представники інших країн, у т.ч. і глобальних профспілкових об’єднань, мають приїздити до України, щоб на власні очі побачити, що тут відбувається.
 
- Саме тут ми усією душею відчули солідарність з нашими українськими братами та сестрами. Нас переповнюють відчуття солідарності та бажання допомогти вам. Отже, наш візит спрямований на те, щоб актуальність війни в Україні не зникала з сьогоднішнього порядку денного, як у політиків, так і у європейського суспільства.
 
У презентації, підготованій спеціально до візиту Місії, Г.Осовий розповів про ситуацію у  профспілковому русі, стан економіки та ринку праці в Україні. Він подякував закордонним колегам за допомогу, яку вони з початом війни надають українським трудящим, і яка за рішенням колегіальних органів ФПУ та його гуманітарного штабу йде на потреби українських працівників, їхніх родин та на витрати, пов’язані з утриманням внутрішньо переміщених осіб, реабілітацію військових у санаторіях профспілок, а також відновлення діяльності членських організацій ФПУ.
 
Г.Осовий акцентував увагу, що українські профспілки наразі активно працюють у напрямі реформування вітчизняного законодавства, зокрема, що стосується трудових і соціальних аспектів, «тому для нас на сьогодні серед пріоритетів є прийняття нового Трудового кодексу з урахуванням норм і принципів, які вже з успіхом застосовуються у європейських практиках».
 
Під час зустрічі відбулось обговорення низки важливих для профспілкового руху питань.
 
15 травня у рамках перебування світової профспілкової Місії в Україні у Інформагенції «Укрінформ» відбудеться пресконференція  на тему: «Профспілки світу спільно з народом України: на захисті від агресії, заради життя, свободи і демократії», де будуть підібиті підсумки перебування Місії в Україні.
 
За матеріалами сайту
ФПУ