Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
 • У наступні 3 роки за сприяння ЄС Україна реалізує низку реформ у соціальній сфері
У наступні 3 роки за сприяння ЄС Україна реалізує низку реформ у соціальній сфері
 • 5 квітня 2024
 
Оборонна і безпекова політика та соціальний захист залишаються пріоритетними сферами видатків нашої держави.
 
Більше того, відповідно до Плану для реалізації Ukraine Facility 2024-2027, в наступні три роки Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізовуватиме амбітні реформи в соціальній сфері.
 
Основні напрямки реформ в сфері розвитку людського капіталу ґрунтуються на таких стратегічних цілях на період 2024–2027 років:
 • зміцнення освіти та навичок;
 • забезпечення доступу до медичних послуг та покращення реабілітації;
 • повернення до ринку праці людей, виключених з нього в силу різних обставин, зокрема війни, та усунення соціальних і економічних наслідків війни;
 • зростання відсотка фізично, економічно та суспільно активного населення.
Передбачається проведення реформ із урахуванням гендерного підходу, що забезпечує врахування інтересів і досвіду жінок та чоловіків як невід’ємної складової планування, реалізації, моніторингу та оцінювання політики і програм у всіх сферах життєдіяльності суспільства для отримання рівних благ.
 
У рамках Компоненту І Ukraine Facility заплановано, зокрема, провести наступні реформи:
 • Реформа 1. Удосконалення професійної освіти;
 • Реформа 2. Вдосконалення дошкільної освіти;
 • Реформа 3. Удосконалення системи реабілітації людей з інвалідністю;
 • Реформа 4. Перехід від військової служби до цивільного життя;
 • Реформа 5. Покращення соціальної інфраструктури та деінституціалізація;
 • Реформа 6. Покращення функціонування ринку праці;
 • Реформа 7. Забезпечення доступу до житла для осіб, які його потребують;
 • Реформа 8. Покращення соціального забезпечення;
 • Реформа 9. Покращення культурного розвитку.
Крім того, продовжиться вдосконалення механізмів фінансування соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, підтримки бізнесу, в тому числі за результатами проведених оглядів видатків. Це включатиме реформування пенсійної системи, виплат по інвалідності, вищої освіти тощо, в тому числі з метою забезпечення їхньої фіскальної стійкості. Україна підготувала концептуальну записку щодо реформи соціального захисту в січні 2023 року відповідно до умов програми МВФ та за технічної підтримки Світового банку. Запропоновані реформи в сфері соціального захисту будуть узгоджені з діяльністю МВФ та Світового банку.
 
 Отже, програма фінансової підтримки України від Європейського Союзу реалізовуватиметься відповідно до Плану для реалізації Ukraine Facility 2024-2027.
 
План сприятиме політичним, інституційним, юридичним, адміністративним, соціальним та економічним реформам, необхідним для відповідності цінностям Європейського Cоюзу.
За умови успішної імплементації Плану, завершення бойових дій та постійної підтримки з боку інших донорів очікується, що в наступному десятиріччі економіка України демонструватиме високі темпи зростання.
 
За оптимістичним сценарієм, реальний ВВП рівня 2021 року повернеться до 2028 року, а до 2033 року, завдяки структурному впливу реформ та внеску інвестицій, економіка може зрости на 40% порівняно з 2021 роком.
 
Довідково
 
План для Ukraine Facility – технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу.
 
План передбачає реалізацію реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення й розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.
 
Підготовка Плану для Ukraine Facility здійснювалася Кабінетом міністрів України за координації Міністерства економіки на чолі з Першим віцепрем’єр-міністром – міністром економіки Юлією Свириденко.
 
Робота над Планом велася в тісній співпраці з Європейським Союзом, а також в ході консультацій з бізнесом, громадським суспільством, аналітичними центрами, народними депутатами та представниками регіонів.
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки