Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (20.03.2024 р.)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (20.03.2024 р.)
  • 23 березня 2024
byudzhet
 
1). Мінфін:
 
- Видатки загального фонду держбюджету за січень – лютий 2024 року склали 424,8 млрд грн (в тому числі, у лютому – 274,6 млрд грн).
 
У структурі видатків найбільше спрямовано, зокрема:
 
·      на оплату праці з нарахуваннями – 179,9 млрд грн;
 
·      на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) – 89,5 млрд грн;
 
·      22,3 млрд грн перераховано НСЗУ на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
 
Деталі та інфографіка за посиланням:
 
 
- У січні – лютому 2024 року із держбюджету на соцвиплати було спрямовано 75,3 млрд грн, зокрема у лютому – 38,2 млрд гривень.
 
Ці кошти було спрямовано:
 
- 42,5 млрд грн – на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду;
- 17,09 млрд грн – на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини;
- 2,2 млрд грн – на підтримку малозабезпечених сімей;
- 9,4 млрд грн – надання пільг і житлових субсидій громадянам;
- 3,8 млрд грн – на соціальний захист дітей та сім’ї;
- 0,3 млрд грн – на соціальний захист осіб з інвалідністю.
 
- 15 березня заступники Міністра фінансів Роман Єрмоличев та Світлана Воробей зустрілись із дипломаткою з економічних питань Посольства США Сарою Лонгбрейк для обговорення питань нових умов оплати праці на державній службі, фінансування пенсій та соцвиплат, а також реалізації Нацстратегії доходів.
 
2). Мінреінтеграції:
 
- На нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук розглянуто проблему невиплати заробітної плати працівникам дошкільних груп спеціальних і санаторних шкіл Харківської області.
 
Проблема виникла зокрема через відсутність чітко визначеного джерела видатків, із якого здійснювалося б фінансування заробітних плат працівників зазначених вище закладів.
 
Водночас, за офіційною інформацією Мінфіну, фінансування спеціальних і санаторних шкіл, які мають дошкільні групи, може здійснюватися з обласного бюджету за наявності відповідної програми.
 
Тому Віцепрем’єрка доручила представникам Харківської ОВА невідкладно врегулювати це питання, щоб працівники таких закладів якнайшвидше отримали свою зарплатню.
 
- Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – наказ Мінреінтеграції від 28 лютого 2024 року № 54.
 
3). Мінсоцполітики:
 
- Виплати для ВПО. Мінсоцполітики пропонує розширити категорії осіб, які можуть отримувати допомогу на проживання, а також подовжити терміни прийняття відповідних заяв.
 
Для цього Мінсоцполітики розробило зміни до постанови Уряду і пропонує:
 
1. Продовжити період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 року. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.
 
2. Розширити коло осіб, які можуть отримувати таку допомогу, щоб право на виплати отримали:
 
• діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
 
• особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
 
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї не більше 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність):
 
• особам передпенсійного віку;
 
• особам з інвалідністю ІІІ групи;
 
• особам, які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку
 
• особам, у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
 
 
-  Перша частина ВПО, які мають право на продовження виплати допомоги ще на 6 місяців з березня 2024 року, отримали виплати за березень.
 
Деталі за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23594.html
 
4). Щодо розподілу освітньої субвенції на 2024 рік місцевим бюджетам.
 
На сайті Міністерства освіти і науки України розміщено фінальні розрахунки обсягів освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на 2024 рік.
 
Довідки та інформацію про механізм розподілу освітньої субвенції дивіться на сайті МОН України: bit.ly/4ajLeff.
 
Інформація та коментарі від Профспілки працівників освіти і науки України – за посиланням: https://pon.org.ua/novyny/11005-shchodo-rozpodilu-osvitnoi-subvencii-na-2024-rik-miscevym-budzhetam.html
 
5). Мінінфраструктури:
 
- єВідновлення: держава виплатила 4 млрд грн на ремонт пошкоджених внаслідок війни домівок. https://mtu.gov.ua/news/35404.html
 
6). Міністерство юстиції України:
 
- Прийом заявок на компенсацію за збитки через війну стартує у квітні.
 
У Гаазі запущено міжнародний реєстр збитків, куди громадяни, починаючи з квітня, зможуть подати заявки. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра в коментарі «Голосу Америки».
 
 
7). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит:
 
- З 1 квітня 2024 року розмір мінімальної зарплати зросте з 7100 грн до 8000 грн на місяць. Від розміру мінімальної зарплати залежать не лише витрати на оплату праці, але й розмір деяких податків, а також штрафи за порушення трудових відносин (з 1 квітня діятимуть збільшені розміри штрафів за трудові порушення, зокрема за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці).
 
 
Підсумки рішень Уряду за тиждень, зокрема:
 
- Затверджено:
 
·      План для реалізації програми Ukraine Facility, який стане основою для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу протягом 2024-2027 років.
 
·      Порядок формування кадрового резерву працівників сфери соціального захисту населення для роботи на деокупованих територіях України.
 
·      Порядок заходів із реінтеграції, адаптації та підтримки звільнених з полону.
 
- Ухвалено зміни до механізму розподілу фінансування між закладами вищої освіти. https://t1p.de/ashil
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanovy-kabinetu-ministriv-a298 - ПКМУ від 15 березня 2024 р. №298 (зміни до ПКМУ від 24 грудня 2019 р. №1146)
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ