-
11 березня 2024
7 березня 2024 року, напередодні відзначення Міжнародного дня прав жінок і миру, в Києві відбувся круглий стіл «Українська жінка: виклики під час війни».
Відкрили захід Голова ФПУ Григорій Осовий та Тетяна Ясько – голова постійної комісії Ради ФПУ з питань рівності прав жінок і чоловіків. Генеральний секретар Європейської Конфедерації профспілок Естер Лінч та заступниця генсекретаря Міжнародної конфедерації профспілок Жорданія Урена Лора приєдналися до учасників онлайн.
У межах заходу відбулася панельна дискусія «Сфера праці в умовах війни: виклики та особливості для жінок». Спікерами виступили:
- Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні;
- Юлія Жовтяк, директорка Державного центру зайнятості;
- Олексій Поздняк, експерт з міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень;
- Тетяна Заморська, голова Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України;
- Наталія Маринюк, голова ППО «Арселор-Мітал Стіл»;
- Тетяна Медвідь, представниця Міжнародної організації «Соrus International».
Експерти та профспілкові лідери обговорили проблематику трудових прав жінок, гендерний розрив у оплаті праці, державні програми зайнятості жінок, політику недискримінації, вплив міграції на сферу праці та роль жінки у повоєнній відбудові країни.
Тема ще однієї важливої панелі – «Захисниці в Збройних Силах України». Тут розглядалися питання ролі жінок-воїнів, волонтерської допомоги ЗСУ та реабілітації ветеранок війни.
Панелісти дискусії:
- Марія Мельникова, заступниця керівника відділу з гендерних питань Міністерства оборони України;
- Наталія Циганчук, юристка, волонтерка;
- Наталія Землянська, голова Всеукраїнської профспілки виробничників, підприємців і трудових мігрантів;
- Олександр Білий, представник ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».
Насамкінець заходу учасники закликали підтримувати одне одного в трудовій боротьбі та висловили вдячність жінкам, які вносять свій внесок у перемогу України.
Завершенням стало ухвалення Рекомендацій, у яких учасники круглого столу рекомендують продовжувати надавати допомогу та підтримку захисницям України, боротися за рівні умови праці жінок, організовувати просвітницькі та інформаційні кампанії щодо гендерної рівності, інтегрувати гендерний підхід у діяльність профспілок, проводити адвокацію за рівність у оплаті праці та взаємодіяти з урядом задля ратифікації міжнародних конвенцій МОП.
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки