Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Міжнародна зустріч солідарності з Україною: «Українські профспілки: два роки в умовах війни - виклики, пріоритети та подальша підтримка»
Міжнародна зустріч солідарності з Україною: «Українські профспілки: два роки в умовах війни - виклики, пріоритети та подальша підтримка»
  • 26 лютого 2024
IMG 20240222 141033
 
22 лютого ц.р. у Будинку профспілок у Києві відбулась Міжнародна зустріч солідарності з українськими профспілками та всією Україною, присвячена 2-й річниці від початку повномасштабної агресії, яку росія розпочала проти України.
 
Організаторами разом з Федерацією профспілок України та Конфедерацією вільних профспілок виступили глобальні і європейські профспілкові об’єднання: Міжнародна конфедерація профспілок (МКП), Європейська конфедерація профспілок (ЄКП), АКТРАВ, за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта та ін.
 
Захід транслювався в режимі відеоконференції за сприяння міжнародних профцентрів для 200 млн членів профспілок, які вони обєднують у 170 країнах світу.
 
Напередодні другої річниці з початку повномасштабної агресії, яку росія розпочала проти України, спілчани зібрались на конференцію, щоб нагадати усьому світові, якою ціною українці виборюють свою незалежність, захищають демократію та європейські цінності, щоб світова громадськість почула про проблеми українських профспілок та усіх, хто з зброєю в руках на фронті та з ризиком для життя в тилу під вогнем російських загарбників наближають українську Перемогу!
 
У своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий, привітавши своїх братів та сестер з інших країн, подякував Естер Лінч (Генеральному секретарю ЄКП, Люку Тріанглу (Генеральному секретарю МКП) за сприяння у проведенні цієї зустрічі, участь в якій беруть колеги в Європі та інших країнах світу.
 
- Це – вияв нашої великої солідарності і дружби, - зазначив Г.Осовий, - Для нас є очевидним те, що тільки в умовах миру можна забезпечити гідну працю, гідний рівень життя та безпеку людей. Українські профспілки цим постійно займалися і займаються зараз, хоча війна перекреслила багато наших планів та прагнень. Війна нанесла великі пошкодження – зруйновані лікарні, школи, підприємства, житловий фонд, зруйновані долі працівників, їхніх родин і дітей, втрачено понад 5 млн. робочих місць.
 
Профспілки України з перших днів повномасштабної агресії росії, за сприяння своїх зарубіжних партнерів, активно допомагають спілчанам, їхнім сім’ям, відновлюють зруйновані будівлі профспілок у прифронтових регіонах, майновий комплекс надав тисячам  внутрішньо переміщеним осіб прилисток.
 
Для ФПУ міжнародна підтримка, це можливість більш повно виконувати свої статутні зобов’язань. А також відновлення інституційних спроможностей наших членських організацій. Це допомога членам профспілок, які втратили своїх близьких і рідних, опинилися в результаті воєнних дій в скрутному матеріальному становищі. Він закликав міжнародних партнерів залишатися з Україною й надалі допомагати українським профспілкам і громадинам.
 
На конференції виступив Голова КВПУ Михайло Волинець, який підсумував два роки діяльності профобєднання в умовах війни.
 
Про долі спілчан та особливості діяльності підприємств в умовах війни розповіли:
 
- Наталія Маринюк, голова Первинної організації Профспілки металургів і гірників України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (ФПУ),
 
- Дмитро Зелений, голова обласної організації КВПУ в Донецькій області, представник енергетичного сектору КВПУ (КВПУ),
 
- Тетяна Заморська, голова Донецького обкому працівників  освіти та науки України (ФПУ),
 
- Валерій Матов, голова Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України – відеозвернення (ФПУ),
 
- Лідія Галкіна, регіональний представник у Луганській області КВПУ (КВПУ),
 
- Сергій Тесленко, голова Об’єднання профспілок Харківської області.
 
Від міжнародних організацій до учасників конференції звернувся Генеральний секретар МКП Л.Тріангл, Генеральна секретарка ЄКП Е.Лінч, Конфедеративний секретар ЄКП Людовік Фута, директорка Бюро МОП з діяльності трудящих (АКТРАВ) Марія-Елена Андре, а також виступили:
 
  •  Кейті Фейнгольд, директор міжнародного департаменту АФТ-КВП, віце-президент МКП,
  •  Кемаль Озкан, заступник генерального секретаря Глобального Союзу IndustriAll.
  •  Бріта Лейон, голова шведської профспілки державних службовців, президент Інтернаціоналу громадського обслуговування,
  •  Ян Гудріан, генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування,
  •  Беа Бруске, президент Конгресу праці Канади,
  •  Лоне Крістіансен, директор Данського агентства профспілкового розвитку.
 
Усі вони відзначили мужність і стійкість українського народу, який чинить відчайдушний спротив загарбникам і запевнили, що подовжуватимуть підтримувати українців і їх профспілкові організації.
 
Керівники ФПУ і КВПУ, подякували учасникам конференції в студії і своїм міжнародним колегам за участь у конференції, солідарність на спільну роботу, а також дієву допомогу від світових профспілок. Вони звернулися з закликом до світових профспілок, використати власні можливості, щоб максимально широко розповсюдити прийняту  учасниками конференції Заяву, ФПУ і КВПУ до другої річниці з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну.
 
За матеріалами сайту
ФПУ