Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
 • Державний центр зайнятості: збільшується кількість вакансій на ринку праці
Державний центр зайнятості: збільшується кількість вакансій на ринку праці
 • 31 жовтня 2023
 
Починаючи з цьогорічної весни на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій. Це спостерігається як на сайтах з пошуку роботи, так і в службі зайнятості, – повідомляють на сайті Державного центру зайнятості. 
 
Зокрема, у вересні 2023 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. вакансій (у липні – 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності.
 
У регіональному розрізі, найбільша кількість вакансій зареєстрована в службі зайнятості:
 • м. Києва – 11 тис. вакансій
 • Львівській області – 11 тис. вакансій
 • Дніпропетровській області – 5 тис. вакансій
 • Київській області – 4 тис. вакансій, 
 • Одеській – 4 тис. вакансій.
 
Найбільший попит на ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі.
 
За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалася:
 • на підприємствах переробної промисловості (20%);
 • в оптовій та роздрібній торгівлі (16%); 
 • у сфері освіти (10%);
 • на транспорті та пошті (10%);
 • у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги (8%).
 
У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями було подано для працевлаштування:
 
– кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, столяр, маляр);
 
– робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 18% (водій, оператор/машиніст, котельні, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);
 
– працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронник, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний робітник,  перукар);
 
– професіоналів – 14% (вчитель, вихователь,  фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог).
 
Зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Враховуючи значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили.
 
Наразі, у Львівській області та м. Києві кількість вакансій суттєво перевищує чисельність осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві.
 
Сьогодні на 1 вільне робоче місце в середньому по Україні претендує 2 шукачі роботи (на цю ж дату минулого року – 9 людей).
 
За матеріалами сайту
ЦК Профспілки