Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (29.08.2023)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (29.08.2023)
  • 29 серпня 2023
МАЙБУТНЯ 290823
 
1). Мінсоцполітики інформує:
 
- Випадково скасував статус ВПО, що робити? Чи можна поновити довідку ВПО після її власноручного скасування?
 
Якщо виникла необхідність поновити довідку після власноручного її скасування в Дії, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання. Нова довідка може бути оформлена від дати звернення (за наявності для цього підстав).
 
Право на отримання довідки мають особи, які виїхали з тимчасово окупованих територій, з територій, де ведуться бойові дії або житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок збройної агресії рф (це підтверджується відповідним актом обстеження технічного стану житлового приміщення).
 
Детальний Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи міститься у відповідній Постанові Уряду: http://surl.li/byahh.
 
- Українці, що тимчасово перебувають за кордоном, можуть отримувати пенсії та допомоги міжнародними поштовими переказами «Укрпошти». Зараз проєкт охоплює тих пенсіонерів, що у Польщі, але згодом розшириться й на інші країни. Деталі – за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23024.html
 
- Коли подавати документи на субсидію? – Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid05H7fR6dwUa5LMJtEHnhjY4Nnd97CSo9KRouYhSJk4dFSYPxDvYFopgkzQLB12yTfl
 
- Мінсоцполітики та НАЗК уклали договір про інформаційну взаємодію, метою якої є спрощення обмінів даними між ресурсами.
 
Наразі, в особистому кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій реалізовано функцію «Дані для декларації», тож тепер суб'єкти декларування зможуть отримати майже всю необхідну інформацію щодо себе для заповнення декларації за різні періоди. Зокрема, автоматично оновлювати інформацію про соціальні виплати.
 
- Мінсоцполітики системно навчає соціальних фахівців, які працюють із військовими, ветеранами та їхніми сім’ями. Детальніше запосиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23027.html
 
2). Мінреінтеграції інформує:
 
- Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – наказ Мінреінтеграції від 17.08.2023 року № 224.
 
- ООН започатковує ініціативу для підтримки України під час зимового періоду. Про збір коштів для допомоги Україні під час опалювального сезону заявив речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.
 
Він зазначив, що через російську агресію в країні пошкоджено багато будинків, енергетична, водопровідна та газова інфраструктура. Тому було вирішено запустити таку ініціативу, аби підтримати український Уряд у підготовці до зими.
 
Таким чином, людям буде надана конкретна адресна допомога. Її сума становитиме 268 млн доларів. Це дасть можливість допомогти понад 1,3 мільйона людей. https://minre.gov.ua/2023/08/24/oon-zapochatkovuye-inicziatyvu-dlya-pidtrymky-ukrayiny-pid-chas-zymovogo-periodu/
 
3). Мінфін інформує:
 
- Джерела фінансування держбюджету України у 2023 році, станом на 25 серпня 2023 року. 
 
Найбільшими ресурсами у поточному році є: макрофінансова допомога від ЄС – 13,1 млрд доларів США; ОВДП – 9,7 млрд доларів США; гранти від Сполучених Штатів Америки – 8,5 млрд доларів США; кошти від МВФ у рамках програми розширеного фінансування – 3,6 млрд доларів США; пільгове фінансування від Канади – 1,7 млрд доларів США.
 
Загальний обсяг зовнішнього фінансування у 2023 році складає 29,7 млрд доларів США. Деталі в інфографіці – за посиланням:
 
- У січні-липні 2023 року спрямовано 92,3 млрд грн на трансферти місцевим бюджетам або 5,6% від загального обсягу видатків держбюджету. Із них у липні – 7,8 млрд грн, зокрема:
 
   · 3,4 млрд грн – освітня субвенція;
 
   · 450 млн грн – субвенція на придбання житла внутрішньо-переміщеним особам, які захищали Україну;
 
   · 300 млн грн – субвенція на придбання житла особам, які захищали Україну;
 
   · 300 млн грн – субвенція на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти;
 
   · 245 млн грн – додаткова дотація на тримання закладів освіти та охорони здоров’я;
 
   · 200 млн грн – субвенція на придбання шкільних автобусів.
 
 
4). Мінекономіки:
 
- Понад 11 тисяч українців отримали ваучер на навчання за кошти держави. Загалом держава вже профінансувала навчання українців на 59 млн грн.
 
Детальніше про ваучери на навчання (як та хто може отримати) – за посиланням: https://cutt.ly/VwjnQOE9.
 
- В Мінекономіки завершився другий раунд консультацій з ЄС щодо підготовки Плану України в рамках Ukraine Facility. https://bit.ly/45lBoHq
 
 
5). МОЗ інформує:
 
- Більше ніж 3 млрд грн виділено з держбюджету на відновлення зруйнованих росією медзакладів.
 
Від початку повномасштабної війни внаслідок терористичних атак рф завдано шкоди 1598 об’єктам у 639 медзакладах. Очікувана вартість відбудови та відновлення зруйнованого, за оцінками міжнародних партнерів, становить 16,4 млрд доларів США.
 
На відбудову медичної інфраструктури спрямовуються кошти з різних джерел: держбюджет, допомога міжнародних партнерів. 
 
Наразі в рамках програми з відновлення України та Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділені кошти в сумі 3,29 млрд грн на відновлення 55 медзакладів в 13 областях. Незабаром очікується рішення щодо 23 об’єктів, відновлення яких відбуватиметься коштом Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (субвенція з державного у місцевий бюджет).
 
 
- МОЗ підготувало пропозиції до плану заходів в межах Ukrainian Facility від ЄС. https://moz.gov.ua/article/news/moz-pidgotuvalo-propozicii-do-planu-zahodiv-v-mezhah-ukrainian-facility-vid-es-
 
6). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ: На заходи з подолання наслідків підриву ворогом Каховської ГЕС Уряд виділив загалом 4,6 млрд гривень. З них майже 32% вже витрачені на фінансування робіт і на виплату компенсацій постраждалим. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 22 серпня 2023 року під час засідання Уряду.
 
Зокрема, виділено 1,3 млрд грн на відбудову пошкодженого та зруйнованого житла в зоні наслідків російського теракту на Каховській ГЕС.
 
Також триває обробка заяв жителів Херсонщини та Миколаївщини на компенсацію за втрачений врожай. Наразі їх подано понад 340, погоджено виплат на 2,7 млн гривень. http://surl.li/kiuby
 
 
Довідково: 
Постраждалим від підтоплення на Херсонщині та Миколаївщині вже виплачено понад 66 млн грн грошової державної допомоги (станом на 24.08.2023). Нагадаємо, що заяви на таку грошову допомогу від держави приймаються до 31жовтня 2023 року включно. https://minre.gov.ua/2023/08/24/postrazhdalym-vid-pidtoplennya-na-hersonshhyni-ta-mykolayivshhyni-vzhe-vyplacheno-ponad-66-mln-gryven-groshovoyi-derzhavnoyi-dopomogy/
 
7). МОН інформує: МОН отримає грант у розмірі 8,5 млн євро на підтримку проєкту щодо розбудови оновлених закладів професійної освіти. https://mon.gov.ua/ua/news/mon-otrimaye-grant-u-rozmiri-85-mln-yevro-na-pidtrimku-proyektu-shodo-rozbudovi-onovlenih-zakladiv-profesijnoyi-osviti
 
8). Міністерство енергетики інформує: Норвегія виділяє 1,5 млрд крон для забезпечення постачання електроенергії та газу в Україну. https://www.kmu.gov.ua/news/norvehiia-vydiliaie-15-mlrd-kron-dlia-zabezpechennia-postachannia-elektroenerhii-ta-hazu-v-ukrainu
 
9). Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики: Вийшов у світ Порадник для ґендерних радників та радниць, який  створено задля посилення складових інституційного механізму забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок.
 
Довідково: 
в Пораднику приділена увага й усуненню ґендерного розриву в оплаті праці і в дотриманні трудових прав. https://t1p.de/n61sq
 
10). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит:
 
- Держстат відновив можливість приймання звітності в е-формі.
 
Станом на 23 серпня відновлено можливість приймання Держстатом електронної звітності. Сервіс працює у штатному режимі. Держстат чекає на подання респондентами звітності, яку не було змоги прийняти з 5 липня.
 
 
- Мінцифри обіцяє гранти за кращі стратегії відновлення бізнесу та робочих місць. Наразі запускається освітньо-грантова програма «Міцність», яка передбачає грант у 3 тис. доларів авторам найкращих стратегій з відновлення бізнесу та створення нових робочих місць
 
За підсумками засідань КМУ 22 та 25 серпня 2023 року, зокрема:
 
- Працівникам бюджетних установ на територіях активних та можливих бойових дій встановлено щомісячну надбавку за роботу. Відповідне рішення ухвалене на засіданні КМУ 25 серпня 2023 року.
 
Передбачається на період дії воєнного стану встановити щомісячну надбавку працівникам бюджетних установ та організацій за роботу з особливими умовами праці на територіях:
 
- можливих бойових дій – у граничному розмірі 50% посадового окладу;
 
- активних бойових дій – у граничному розмірі 100% посадового окладу.
 
Також надбавка у граничному розмірі 100% посадового окладу надається працівникам надавачів соціальних послуг комунального сектору, що розташовані та безпосередньо надають соціальні послуги на територіях можливих або активних бойових дій.
 
Органам місцевого самоврядування, військовим адміністраціям населених пунктів, які розташовані на території можливих або активних бойових дій, рекомендовано встановити такі ж надбавки працівникам бюджетних установ, що утримуються з місцевих бюджетів. http://surl.li/kloee
 
 
 
- Затверджено розподіл субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для 612 Захисників-переселенців та їхніх родин. http://surl.li/klobo
 
- Уряд надаватиме роботодавцям компенсацію до 100,5 тис. грн за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп. Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
 
 
 
 
- Виділено додатково 7 млрд грн на прокладання водогонів для населених пунктів Дніпропетровщини. https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-vydilyv-dodatkovo-7-mlrd-hrn-na-prokladannia-vodohoniv-dlia-naselenykh-punktiv-dnipropetrovshchyny
 
- Спрощено процедуру отримання статусу учасника бойових дій – внесені зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій. За словами Міністра  оборони України Олексія Резнікова, оновлений підхід передбачає спрощену процедуру отримання статусу учасника бойових дій завдяки зменшенню кількості необхідних документів. Тепер потрібна лише одна довідка для отримання статусу учасника бойових дій, що повинна містити інформацію про документи, які підтверджують участь особи у відповідних заходах. Ця довідка стане основою для присвоєння статусу учасника бойових дій. http://surl.li/kiurg.
 
 
- Виділено 1300 тис. грн для виплати одноразової грошової допомоги члену сім’ї волонтера, який загинув під час надання волонтерської допомоги в районі здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vydilennia-koshtiv-z-rezervnoho-fondu-derzhavnoho-biudzhetu-dlia-nadannia-odnorazovoi-s748-250823
 
- Забезпечено незмінність тарифів на тепло для населення в новому опалювальному сезоні. «Нафтогаз» буде й надалі реалізувати газ постачальникам тепла для населення за фіксованою ціною – 7,4 тис. грн за тисячу кубічних метрів. Продовжено дію механізму покладання соціального обов’язку на ринку природного газу до середини квітня 2024 року. http://surl.li/kitwbhttps://mtu.gov.ua/news/34634.html
 
 
 
Новини Парламенту:
 
- Створено Робочу групу з доопрацювання до другого читання законопроекту щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад.
 
До участі в роботі Робочої групи планується залучити (за згодою) народних депутатів України, представників Апарату Верховної Ради, Офісу Президента України, Секретаріату КМУ, державних органів, науковців, міжнародних та вітчизняних експертів у сфері державного управління.
 
- За підсумками пленарних засідань 23 та 24 серпня 2023 року Верховна Рада України, зокрема, ухвалила в першому читанні:
 
·      законопроект № 9591 щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України – законопроект передбачає процедуру проходження атестації для визнання результатів такого навчання та його продовження в українських закладах освіти;
 
·      законопроект № 9638 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб; https://www.rada.gov.ua/news/razom/240492.html
 
За матеріалами сайту
ФПУ