Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
Новий навчальний рік: виклики, плани, рішення
 • 11 серпня 2023
 
 
Наприклад, з лютого 2022 року було облаштовано приблизно 68% укриттів для шкіл, садочків, ЗВО та профтехів. У садочках це 67% захисних споруд, у школах — 75%, а у профтехах та ЗВО — 85%. Ми турбуємося про безпеку освітян та дітей, а тому укриття — це один з основних напрямів нашої роботи.
 
У регіонах, де очне навчання організувати неможливо, ми шукаємо інші можливості. Для онлайн-освіти вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі — приблизно 36 тисяч девайсів. Нині працює 60 цифрових освітніх центрів, які обладнані всім необхідним для навчання та дозвілля. Діти можуть там проводити вільний час, навчатися або спілкуватися з однолітками. Ми очікуємо, що до кінця 2023 відкриється ще 100 таких центрів, учні отримають ще 40 тисяч гаджетів та 1600 Wi-Fi роутерів в укриття.
 
На 2023 рік потреба у підручниках НУШ для 5-6 класів становить приблизно 1,4 млрд гривень. На це передбачено фінансування з держбюджету в розмірі майже 755 млн гривень та з донорських коштів — 138 млн гривень.
 
Також вже підписані договори на закупівлю 440 шкільних автобусів, щоб діти мали безпечний доступ до освіти. Частину з цих автобусів навіть встигли доставити в області та громади, а до 1 вересня укладуть угоди на закупівлю ще 40 автобусів.
 
Ми пам’ятаємо про обмеження та перешкоди і піклуємося про те, щоб всі діти мали комфортний доступ до навчання. Тому МОН розробило пропозиції для різних категорій дітей.
 
Що змінюємо для дошкільнят:
 
 • можливість переведення на місця в садочках, що де-юре зайняті, але не використовуються фізично;
 • пропонуємо готові проєкти типових укриттів;
 • допомагаємо областям з моделюванням нової мережі (очних, змішаних та дистанційних закладів).
 
Щоб повернути очне навчання в українські школи, є такі можливості: 
 
 • створення умов для «тимчасового переведення» з однієї школи (де нині немає укриття) до іншої (з укриттям) зі збереженням місця;
 • закупівля автобусів для підвезення дітей; 
 • облаштування укриттів і бомбосховищ.
 
Для дітей, що перебувають за кордоном, з’являться такі зміни:
 
 • нова освітня програма в українській школі (вивчають лише український компонент для уникнення подвійного навантаження, але збереження зв’язку з державою — 6-8 годин на тиждень);
 • спрощена система перезарахування решти навчальних дисциплін;
 • розроблена спеціальна навчальна програма «Global Ukraine»;
 • нова форма навчання для дітей за кордоном лише у вибраних дистанційних школах в кожній області, а значить зменшення навантаження вчителів та класів там, де вони можуть працювати очно чи змішано.
 
Попри виклики, ми створюємо безпечне та комфортне навчальне середовище, продовжуємо надавати доступ до знань та працюємо для відновлення освітнього процесу.
 
Разом ми будуємо майбутнє, повне можливостей! 
 
За матеріалами сайту
МОН України