Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Допоможіть Україні повернути мир та безпеку на усі її території!
МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. Допоможіть Україні повернути мир та безпеку на усі її території!
  • 12 червня 2023
Fv1VQI3WIAAnydj
 
Українські профспілки - членські організації GU IndustriALL та IndustriALL-Europe звернулись із закликом до міжнародних профспілкових федерацій виступити з заявами про недопустимість участі росії та білорусі в роботі Конференції МОП та інших заходах МОП, а також з проханням посилити допомогу Україні за різними напрямами, щоб прискорити її перемогу та притягнути росію до відповідальності.
 
Текст звернення:

"6 червня 2023 року в Україні російський агресор здійснив новий терористичний акт глобального масштабу та спричинив масштабну техногенну аварію в Україні та Європі. Каховська гідроелектростанція (ГЕС), окупована росіянами протягом тривалого часу, була замінована та підірвана ними. Повністю знищена дамба і машинний зал. За інформацією Укргідроенерго Каховська ГЕС не підлягає відновленню.

Загрози для цивільного населення зростають кожну хвилину. Майже 80 населених пунктів підлягають евакуації.
 
Водою будуть знищені міста і села, будівлі, інфраструктура, підприємства. Запущений механізм знищення навколишнього середовища та екосистеми на довгі роки. Залишки від підприємств та їх продукції, наприклад, нафтопродуктів, хімічних матеріалів призведе до масового забруднення, а санітарно-епідемiологічна криза не забариться. Відомо вже, що понад 450 тон машинного масла, яке було у турбінах та трансформаторах, потрапило у воду.
 
Найбільша в Європі Запорізька атомна електростанція використовує воду з Каховського водосховища для охолодження реакторів. Рівень води, який потрібен на ЗАЕС, знижується дуже швидко, що несе потенційну загрозу для неї і відповідні наслідками для всього Європейського континенту та світу.
 
Що конкретно трапиться з берегом Каховського водосховища з боку ЗАЕС, яке заміновано окупантами, під дією потоків води, наразі невідомо.
 
Але зрозуміло, що ворожі мінні загородження, які опинились під водою, будуть знесені потоками води вниз за течією.
 
У цей же час делегації країни-терориста росії та її посібника білорусі будуть брати участь у роботі 111-ої щорічної Конференції МОП в Женеві 15-16 червня 2023 року.
 
Країна-терорист, яка згідно з Женевською Конвенцією, здійснює воєнний злочин, підірвавши дамбу Каховської ГЕС, повинна бути видворена з усіх міжнародних організацій та об’єднань.
 
Ми закликаємо міжнародні профспілкові федерації виступити з заявами про недопустимість участі росії та білорусі в роботі Конференції МОП та інших заходах МОП!
А також просимо посилити допомогу Україні за різними напрямами, щоб прискорити її перемогу та притягнути росію до відповідальності.
 
Наголошуємо, що зруйнувавши Каховську ГЕС, Росія вчергове вчинила воєнний злочин, порушила норми гуманітарного та екологічного права. Це продовження російської політики зі знищення цивільних об’єктів, інфраструктури та секторів економіки в Україні з метою завдати максимальних людських жертв та руйнувань. Росія вже завдала збитків Україні на $700 млрд, у тому числі знищивши цілі промислові міста з металургійними, гірничодобувними підприємствами.
 
РФ повинна понести міжнародну відповідальність за всі свої злочини.
 
Звертаємося до Вас, станьте голосом України на міжнародних майданчиках. Допоможіть Україні повернути мир та безпеку на усі її території!
 
Лист направлено до
 
GU IndustriALL President Jorg Hofmann
 
GU IndustriALL General Secretary Atle Hoie
 
GU IndustriALL GS Assistant Kemal Ozkan
 
IndustriALL-Europe President Michael Vasiliadis
 
IndustriALL-Europe General Secretary Luc Triangle
 
від incerely Yours,
 
12 Ukrainian Affiliates of GU IndustriALL
 
13 Ukrainian Affiliates of IndustriALL-Europe
 
Nuclear Power and Industry Workers of Ukraine
 
Trade Union of Workers of Metallurgical and Mining Industries of Ukraine
 
Independent Trade Union of Miners of Ukraine
 
Union of Energy and Electrotechnical Industry Workers of Ukraine
 
Oil and Gas Industry Workers Union of Ukraine
 
Chemical and Petrochemical Industry Workers Union of Ukraine
 
Trade Union of Aircraft and Machine Building Workers of Ukraine
 
Trade Union of Defence Industry Workers of Ukraine
 
Radio Electronics and Mechanical Engineering Workers’ Trade Union of Ukraine
 
Automobile and Agricultural Machinery Workers Union of Ukraine
 
Trade Union of Machine Building and Metalworking of Ukraine
 
Trade Union of Coal Industry Workers of Ukraine
 
Trade Union of Machine Builders and Instrument Makers
 
06.06. 2023 року
 
Джерело:
 
За матеріалами сайту
ФПУ