Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (11.05.2023 р.)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (11.05.2023 р.)
  • 11 травня 2023
33674190 b9a9 11ed 89f4 f3657d2bfa3b
1). Мінцифри:
 
- У застосунку Дія доступна нова послуга єВідновлення.
 
Відтепер українці, чиє житло постраждало через бойові дії, зможуть подати заяву у застосунку Дія та отримати кошти на ремонт квартири, будинку чи, наприклад, кімнати в гуртожитку.
 
Суму допомоги визначить комісія після підрахунку обсягів пошкоджень. Максимально на відновлення одного об’єкта – 200 тисяч гривень.
 
Деталі за посиланнями: http://surl.li/gxssc та http://surl.li/gxssi
 
2). Мінфін інформує:
 
- До загального фонду держбюджету України надійшло 189,32 млн євро фінансування від Світового банку. Кошти буде спрямовано на часткове відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та педагогічним працівникам за лютий 2023 року.
 
 
- У січні ‒ квітні 2023 року із держбюджету на соцвиплати було спрямовано 155,9 млрд грн, зокрема у квітні – 38,7 млрд гривень. За ці кошти було забезпечено:
 
- 90,6 млрд грн, із них у квітні 22,7 млрд грн – виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду;
 
- 33,1 млрд грн, із них у квітні 7,4 млрд грн – соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини;
 
- 23,7 млрд грн, із них у квітні 6,5 млрд грн – підтримку малозабезпечених сімей та надання пільг і житлових субсидій громадянам;
 
- 8 млрд грн, із них у квітні 2 млрд грн – соціальний захист дітей та сім’ї;
 
- 0,5 млрд грн, із них у квітні 0,2 млрд грн ‒ соціальний захист осіб з інвалідністю.
 
 
- !!! Для підвищення прозорості та підзвітності використання зовнішнього фінансування Мінфін підготував аналітичну панель («дашборд»), що містить детальну інформацію про видатки бюджету у 2022 році у рамках проекту Світового Банку PEACE in Ukraine (Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні). 
 
Метою Проекту PEACE in Ukraine є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони. 
 
Так, у 2022 році Україна отримала 495,3 млрд грн зовнішнього фінансування у рамках Проекту, зокрема на фінансування:
 
·     пенсій – 199,497 млрд грн;
 
·     допомоги для ВПО – 40,526 млрд грн;
 
·     житлових субсидій – 15,919 млрд грн;
 
·     допомоги при народженні дитини – 8,893 млрд грн;
 
·     зарплат медпрацівників в рамках ПМГ – 45,201 млрд грн, учителів шкіл – 69,915 млрд грн, викладачів закладів вищої освіти – 18,534 млрд грн, працівників держорганів – 35,391 млрд грн, працівників ДСНС – 32,687 млрд гривень.
 
 
- У квітні 2023 року Уряд України згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам в обсязі 12,9 млрд грн, що становить 84% від передбачених розписом асигнувань, зокрема: базову дотацію перераховано в сумі 2,4 млрд грн та додаткові дотації в сумі 2,2 млрд грн (100% до розпису асигнувань).
 
Залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ за загальним і спеціальним фондами за січень - квітень 2023 року збільшились на 44,8 млрд грн і станом на 01.05.2023 становлять 160,2 млрд гривень. За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість забезпечувати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.
 
 
- З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 61 184 кредити на загальну суму 195,32 млрд грн, а за період дії воєнного стану в Україні у рамках Програми укладено 26 362 кредитних договори на загальну суму 105,7 млрд гривень.
 
 
- Рада з фінансової стабільності на черговому засіданні 4 травня погодила концепцію нової Стратегії розвитку фінансового сектору, розроблення якої передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ.
 
Головними цілями оновленої стратегії будуть забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, орієнтація фінансової системи на відновлення країни, сучасні фінансові послуги, ефективне регулювання фінансового сектору.
 
 
3). Мінветеранів взяло участь у міжнародному семінарі щодо підтримки України та ветеранів війни. https://www.kmu.gov.ua/news/minveteraniv-vzialo-uchast-u-mizhnarodnomu-seminari-shchodo-pidtrymky-ukrainy-ta-veteraniv-viiny
 
4). Мінреінтеграції інформує:
 
- Кому з ВПО автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період: https://minre.gov.ua/2023/05/09/komu-z-vpo-avtomatychno-prodovzhat-nadannya-subsydij-na-neopalyuvalnyj-period/https://www.kmu.gov.ua/news/za-iakykh-umov-bude-prodovzheno-nadannia-zhytlovykh-subsydii-na-neopaliuvalnyi-period
 
- Шукачі притулку з України можуть скористатися онлайн-платформою Фонд талантів ЄС (https://eures.ec.europa.eu/viprobuvalniy-proekt-fond-talantiv-es-ukrainska_en).
 
Українці, які тимчасово перебувають за кордоном, мають можливість попрацювати в європейських компаніях, здобути там новий досвід і покращити професійні навички. Для цього вони можуть скористатися зазначеною онлайн-платформою. https://minre.gov.ua/2023/05/08/shukachi-prytulku-z-ukrayiny-mozhut-skorystatysya-onlajn-platformoyu-fond-talantiv-yes/
 
5). У рамках Тижня Європи в НАДС, зокрема:
 
- 08 травня презентовано звіт щодо спроможності виконання завдань імплементації права ЄС в законодавство України. Результати опитування продемонстрували, що переговорні розділи про вступ України до ЄС регулюють 128 сфер політики, а до процесу підготовки до вступу буде залучено принаймні 76 органів державної влади на центральному рівні. https://bit.ly/3LHAdtu
 
-  Відбувся День прав людини, недискримінації та гендерної рівності.
 
 
6). МОЗ: Понад 4500 медиків-переселенців вже працевлаштувалися у регіонах тимчасового проживання. https://moz.gov.ua/article/news/ponad-4500-medikiv-pereselenciv-vzhe-pracevlashtuvalisja-u-regionah-timchasovogo-prozhivannja-
 
За підсумками засідання КМУ від 9 травня 2023 року, зокрема:
 
- Кабмін прийняв постанову, якою запровадив механізм «гроші ходять за дитиною» при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. http://surl.li/gxjnm
 
Відтепер родини з дітьми, які опинились в найбільш складних умовах - проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації, знаходяться в зоні активних бойових дій, знаходяться на кордоні з рф, є малозабезпеченими та мають дітей, які належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку.
 
Батьки (особи, що їх замінюють) дітей, які відповідають вищезазначеним критеріям, отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням.
 
Зокрема, за наявності у отримувача бюджетної допомоги встановленого мобільного застосунку Дія на електронному носії, йому автоматично надійде повідомлення про можливість отримання бюджетної допомоги.
 
Для того, щоб скористатися послугою, батьки (особи, що їх замінюють), в яких проживають такі діти, зможуть отримати картку із спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти у розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14,165 тис. грн) для дітей віком 6-18 років.
 
Ці гроші батьки (особи, що їх замінюють) зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільска обл).
 
Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Дія проєкту розпочнеться з 1 червня. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти 7-18 років.
 
 
- Уряд схвалив утворення Координаційних центрів з підтримки цивільного населення – прийнято постанову «Про Координаційні центри підтримки цивільного населення», затверджено відповідне Типове положення.
 
Центри діятимуть при обласних, Київській міській державних (військових) адміністраціях; надаватимуть підтримку та супровід населенню, постраждалому внаслідок збройного конфлікту, зокрема ВПО та ветеранам війни. Їхня діяльність буде спрямована на вирішення питань соціального захисту, в т.ч. забезпечення житлом і сприяння зайнятості постраждалого населення, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги. http://surl.li/gxjmchttp://surl.li/gxkdn
 
- Україна залучить ще понад 350 млн грн від Світового банку для зміцнення та відновлення української системи охорони здоров’я – схвалено проект розпорядження Президента України на підписання угоди про грант на суму $ 10 млн для забезпечення фінансування проекту «Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя» (Heal Ukraine). З них $ 5 млн будуть спрямовані на удосконалення процесів надання послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоровʼя. Ще $ 5 млн витратять на відновлення надання медичних послуг у лікарнях, які постраждали від війни. http://surl.li/gxjbkhttp://surl.li/gxkyh
 
- Розширено перелік категорій територій, де є доступ до реєстрів. Відтепер дозволено функціонування реєстрів на територіях активних бойових дій, де інтенсивність бойових дій дає об’єктивну можливість функціонування реєстрів. Таким чином, на певних частинах територій активних бойових дій буде дозволена діяльність користувачів реєстрів, а їх мешканці отримають безпосередній доступ до адміністративних послуг. http://surl.li/gxkvi
 
 
Новини Парламенту:
 
- Робоча група обговорила питання про грошове забезпечення військовослужбовців та виплату додаткової винагороди, зокрема, щодо:
 
підвищення рівня заробітної плати особам, призваним на строкову військову службу (не нижче рівня мінімальної заробітної плати);
 
підвищення рівня грошового забезпечення інструкторів;
 
уніфікації оплати праці військовослужбовців усіх структур сил оборони і безпеки в контексті запровадження єдиного стандарту (порядку) грошового забезпечення;
 
виплати додаткової винагороди, зокрема, створення законодавчих підстав для стимулюючих виплат для проведення наступу;
 
виплат компенсації членам сімей військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти, та індексації пенсій військовослужбовцям.
 
Результатом спільної роботи має стати так званий «стимуляційний пакет» законодавчих змін щодо впорядкування вказаних питань.
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ