Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Термінова новина. 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи!
Термінова новина. 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи!
  • 8 травня 2023
ed full
 
Щороку 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи замість Дня перемоги. Відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський.
 
«Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир», – заявив Володимир Зеленський.
 
Він також повідомив, що подав до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
 
Зеленський зазначив, що Україна не забуде внесок українського народу у перемогу над нацизмом і не дасть брехати про те, що перемога у тій війні могла відбутися і без участі будь-якої країни чи народу.
 
«Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України», – сказав президент.
 
За матеріалами сайту
ФПУ