Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Європу накрили страйки. Профспілки блокують вокзали та аеропорти. Що відбувається?
Європу накрили страйки. Профспілки блокують вокзали та аеропорти. Що відбувається?
  • 4 квітня 2023

gettyimages 1248427676 2 1300x820

Чому страйкують європейці, у яких країнах найбільше протестів та що треба знати мільйонам українців у ЄС при плануванні поїздок.
 
Робітники хочуть високих зарплат, а менеджери компаній – менших витрат. Цей конфлікт інтересів триває не одне століття і щоразу загострюється під час великих економічних криз.
 
Якщо роботодавець не йде на компроміси, то працівники пускають у хід останній аргумент: страйк. Вони припиняють працювати, поки не будуть виконані їхні умови. Зазвичай про компроміси вже не йдеться.
 
27 березня загальнонаціональний страйк у Німеччині призвів до зриву роботи авіасполучення, залізничного та громадського транспорту. Профспілки закликали 230 тис працівників транспортної галузі не виходити на роботу.
 
У підсумку тисячам пасажирів у ЄС довелося змінити свої плани.
 
Хвиля страйків поступово накриває західний світ. За кордоном перебуває найбільша в історії кількість українців, які теж мають бути готові до складнощів з переміщенням.

Чому страйкують європейці?

Профспілковий рух у Європейському Союзі – один з найпотужніших у світі. Європейська конфедерація профспілок (ETUC) налічує 45 млн членів.
 
До неї входять сотні профспілок, які ведуть перемовини з профільними асоціаціями. Вони вимагають покращити умови праці і підвищити зарплату. Якщо не вдається досягти бажаного, працівники кидають робочі місця на добу.
 
Такі добові страйки можуть перерости в щотижневі, завдаючи матеріальних та репутаційних втрат компаніям.
 
Не важливо – буде ця акція на автозаводі чи в хабовому аеропорті. У хартії основних прав Євросоюзу закріплене право робітників на страйк для захисту своїх інтересів і вони охоче ним користуються.
 
За матеріалами сайту
ФПУ