Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Заява європейських профспілок до саміту Україна-ЄС у Києві
Заява європейських профспілок до саміту Україна-ЄС у Києві
  • 6 лютого 2023
413fa45 705
 
Цього тижня в Києві відбувається головна планова подія року у відносинах України та ЄС. Точніше, навіть дві події: саміт Україна-ЄС та спільне засідання Єврокомісії та Уряду.
 
Федерація профспілок України ще з початком Революції Гідності підтримала вибір українського народу, і найбільш передової її частини – молоді, в боротьбі за європейський вибір України.
 
Будинок профспілок в ті буремні часи став прихистком для мітингувальників, де можна було обігрітися, отримати їжу та медичну допомогу. Саме в ньому розміщувався і діяв штаб Революції Гідності. Образ нескореного Майдану постійно асоціювався з Будинком профспілок під час телевізійних трансляцій на провідних телевізійних вітчизняних каналах та за кордоном, демонструючи велич і незламність національного духу.
 
Зараз у Будинку профспілок створено Музей Революції Гідності, експозиції якого розповідають про той час, коли народ України без перебільшення можна сказати виборював свою незалежність остаточно розриваючи пута, які залишалися від комуністичного тоталітарного режиму, його авторитарних лідерів та їх наступників. Європейский вибір став лакмусовою смужкою на зрілість нації, її здатність до консолідації, спроможність чинити організований опір захищаючи свої громадянські права. Висловлюючи прагнення членів профспілок 7-й з’їзд ФПУ прийняв Стратегія діяльності федерації професійних спілок України на 2016–2021 роки «Європейський вибір».
 
ФПУ як впливова сила громадянського суспільства виступає за забезпечення гармонії інтересів громадянина і суспільства, наближення європейського членства України, співпрацює з іншими громадськими організаціями щодо реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, імплементації європейських стандартів до національного законодавства. У грудні 2022 року офіційно отримала членство в Європейській конфедерації профспілок. 
 
Напередодні Саміту Україна-ЄС, який розпочав свою роботу 3 лютого в Києві, Європейська конфедерація профспілок та її членські організації зробили «ЗАЯВУ ПРОФСПІЛОК ДО САМІТУ УКРАЇНА-ЄС». У якій висловили всебічну підтримку Україну у її боротьбі з російською агресією, а також  закликали «Уряд України до негайного дотримання принципів міжнародних трудових стандартів, припинення наступу на права трудящих і профспілок та повного виконання своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі за Угодою про асоціацію та ПВЗВТ. Це буде правильним кроком на шляху до ЄС, а не жертвуванням правами трудящих та залякуванням представників трудящих.
 
Ми закликаємо Уряд відкликати законопроект щодо профспілкового майна, зупинити будь-які процеси відчуження профспілкового майна та зловживання з боку слідчих органів, а також відновити соціальний діалог. Нещодавні зміни до трудового законодавства мають бути негайно відкликані. Уряд повинен проводити змістовні консультації з соціальними партнерами щодо всіх реформ трудового законодавства та залучати профспілки до всіх програм, спрямованих на відновлення та реконструкцію України. Це в інтересах України та її народу, а також в інтересах Європейського Союзу та його народів.
 
ЄС має чітко заявити українському Уряду, що процес вступу до ЄС має ґрунтуватися на дотриманні фундаментальних цінностей ЄС – соціальної ринкової економіки, соціального діалогу та ролі соціальних партнерів, а також на забезпеченні повної поваги до прав профспілок та соціальних прав.
 
Атаки на профспілки та соціальні права повинні припинитися!
 
Ми вимагаємо від українського Уряду поважати конвенції Міжнародної організації праці (МОП) та захищати права всіх трудящих незалежно від розміру підприємства, на якому вони працюють.
 
Ми вимагаємо від роботодавців України поважати права своїх працівників, включаючи справедливу заробітну плату, безпечні умови праці та право на колективні переговори.
 
Ми закликаємо Європейський Союз підтримати трудящих та профспілки в Україні та сприяти забезпеченню гідної праці, заснованої на колективних переговорах та повазі до прав трудящих.
 
Ми закликаємо міжнародну спільноту забезпечити захист працівників у зонах бойових дій та підтримати їхні права і добробут.
 
Ми закликаємо уряди забезпечити права біженців.»
 
Федерація профспілок України закликає всіх  українців об’єднатися навколо спільної мети – відстоювання незалежності України від зовнішньої агресії, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.
 
За матеріалами сайту
ФПУ