Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (19.01.2023)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (19.01.2023)
  • 20 січня 2023
picture 190123
 
1). Мінфін інформує:
 
- 16 січня Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та Європейським Союзом щодоотримання Україною макрофінансової допомоги у сумі 18 млрд євро.
 
Згідно з договорами, пільгові позикові кошти будуть надходити до державного бюджету України протягом 2023 року рівномірними частинами з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов.
 
Залучені кошти макрофінансової допомоги будуть спрямовані на забезпечення першочергових соціальних видатків державного бюджету та сприятимуть збереженню фінансово-економічної стабільності в Україні.
 
!!! 17 січня Україна отримала перший транш у розмірі 3 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС. Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України. Термін погашення кредиту складає 35 років. Водночас відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України платитимуть країни ЄС. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання КМУ 17 січня зазначив, що ці кошти необхідні, зокрема, для виплат пенсій, зарплат, соціальних допомог. http://surl.li/elltg
 
 
 
 
 
-Від початку повномасштабного вторгнення рф видатки загального фонду держбюджету становили 2 трлн 226,6 млрд грн (в т.ч. у грудні – 331,7 млрд грн). Про це свідчать дані місячної звітності Державної казначейської служби України станом на 13 січня 2023 року.
 
У структурі видатків найбільше спрямовано: 938,2 млрд грн (у грудні – 131,7 млрд грн) – оплата праці з нарахуваннями, або 42,1% від загального обсягу видатків, витрачених за період війни; 454,7 млрд грн (у грудні – 58,3 млрд грн) – на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) або 20,4% від загального обсягу видатків.
 
Докладніше:
 
- Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Угоду щодо відтермінування платежів з погашення та обслуговування кредитів від Японії, що  дозволить зменшити боргове навантаження на держбюджет та направити кошти на фінансування потреб безпеки і оборони. Передбачено перенесення виконання боргових зобов'язань у розмірі близько 50 млн доларів США (8 млрд ієн) за позиками, залученими у рамках чотирьох кредитних угод, на 2027-2031 роки.
 
 
2). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ:
 
- Денис Шмигаль провів зустріч із делегацією високопосадовців Сполучених Штатів на чолі із заступницею Державного секретаря Венді Шерман. Обговорено ключові виклики, пов'язані з війною росії проти України. Зокрема підтримку людей, які постраждали внаслідок війни, відновлення енергетики після обстрілів, фінансову підтримку. Глава Уряду зазначив, що Україна розраховує на допомогу США у відновленні. Адже насамперед кошти будуть спрямовані на відбудову житла людей. http://surl.li/elckc
 
- Масштабний проект відбудови України стане драйвером не лише для швидкого зростання України, але і новим поштовхом для європейської економіки.
 
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-виступу на сесії «Rebuilding Ukraine», що відбулась у межах Всесвітнього Економічного Форуму в Давосі за участі першої леді України Олени Зеленської, очільників USAID, ЄБРР, МВФ, Світового банку, ЄІБ, Міжнародної фінансової корпорації, представників держав-партнерів.
 
Як зауважив очільник українського Уряду, значна кількість масштабних і технологічних проектів відновлення дозволить залучити сотні міжнародних компаній. Тому програма відновлення України, за його словами, буде мати позитивний ефект на всю світову економіку. Програма відновлення України стане найбільшим проектом відбудови з часів Другої світової війни.
 
Як зауважив Прем’єр-міністр, під час реалізації проектів відновлення України приватні компанії отримають можливості на сотні мільярдів доларів. Оборонна промисловість, аграрний сектор, ІТ, відновлювальна енергетика, видобуток та зберігання газу, ніаршоринг, видобуток та переробка титану та інших корисних копалин, розвиток логістики, будівництво. Це лише невелика кількість галузей, що стануть основою для економіки майбутнього в Україні. https://bit.ly/3kocLHJhttp://surl.li/elzkz
 
Довідково: Всесвітній економічний форум у Давосі (Швейцарія) розпочав роботу 16 січня. Він проходить під лозунгом «Співпраця у роздробленому світі».
 
3). Мінекономіки:
 
- Юлія Свириденко у Давосі: Україна має підтримку СЕО глобальних корпорацій та міжнародних фінансових інституцій, необхідну для економічного відновлення. Міжнародні фінансові інституції, зокрема ЄБРР, ЄІБ, МФК наголосили на наявності достатніх фінансів для реалізації великих проектів в Україні. Керівництво МВФ акцентувало на важливості забезпечення макрофінансової стабільності.
 
Питання миру, відновлення України, інвестицій в економіку нашої держави, євроінтеграції та посилення економічного співробітництва обговорювались під час зустрічей Першого віце-прем’єр-міністра - Міністр економіки України Юлії Свириденко 18 січня в рамках роботи української делегації на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
 
Докладніше:
 
 
 
- Україна і Чехія створять робочу групу з залучення чеських компаній до відбудови України. https://cutt.ly/429Y4dp
 
4). Мінреінтеграції інформує:
 
- Міжнародна допомога Україні перевищила 113 млрд євро. https://www.kmu.gov.ua/news/minreintehratsii-mizhnarodna-dopomoha-ukraini-perevyshchyla-113-mlrd-ievro
 
- Як отримати фінансову підтримку від держави тим, хто був чи досі перебуває в полоні? https://minre.gov.ua/news/yak-otrymaty-finansovu-pidtrymku-vid-derzhavy-tym-hto-buv-chy-dosi-perebuvaye-v-poloni
 
- Тимчасовий захист українців у Чехії: як його оформити. https://minre.gov.ua/news/tymchasovyy-zahyst-ukrayinciv-u-chehiyi-yak-yogo-oformyty
 
5). НАДС: Серед ключових пріоритетів НАДС на 2023 рік, зокрема:
 
- адаптація законодавства в сфері держслужби та служби в органах місцевого самоврядування до права ЄС;
 
- супровід законопроєкту щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців;
 
- класифікація посад державної служби в державних органах з метою розроблення нових умов оплати праці на 2024 рік на основі грейдів;
 
- реалізація експериментального проєкту щодо застосування Порядку формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі з метою запровадження єдиних і прозорих підходів до планування і розподілу видатків на оплату праці державних службовців під час прийняття Державного бюджету на 2024 рік.
 
Пріоритети довгострокового розвитку публічної служби України: серед подальших кроків, зокрема, підготовка до роботи держслужбовців на деокупованих територіях; наближення урядування до стандартів ЄС; прогнозованість і транспарентність оплати праці державних службовців на основі класифікації посад; професійний розвиток.
 
 
 
6). Мінсоцполітики інформує:
 
- УВАГА! Шахраї під виглядом іноземних партнерів пропонують отримати неіснуючі види допомоги. Для отримання допомоги шахраї пропонують перейти за посиланням та ввести дані для входу в онлайн-банкінг, які зрештою потраплять до злодіїв; зловмисники використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки. Як не потрапити на гачок шахраїв - деталі за посиланнями: https://www.msp.gov.ua/news/22517.htmlhttps://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/pfbid02oc31X2jjdvTXty5TQRa4Nq5LBgdjmRtJheLsqVb6aengUdqgJznxhHcrqy3ktf6pl
 
- Мінсоцполітики та Мінветеранів провели інтеграцію реєстрів. Завдяки цьому було визначено, що з усіх ветеранів, чиї дані містяться в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, 6,8% з них є внутрішньо переміщеними особами. Ця інформація дозволить проводити більш ефективну державну політику у сфері підтримки ветеранів з числа ВПО. 
 
 
7). ДПС України інформує: Чи є об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування житловий будинок, який перебуває у спільній сумісній або спільній частковій власності кількох осіб?
 
У разі якщо об’єкт нерухомого майна у вигляді житлового будинку, що належить фізичній особі на праві власності (в т.ч. на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації був одержаний (набутий) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, то такий об’єкт майна може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування. 
 
Докладніше: 
 
8). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит інформує:
 
- Які нові види доходів відображаються у декларації про майновий стан і доходи у 2023 році? https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/81116-yaki-novi-vidi-doxodiv-vidobrazayutsya-u-deklaraciyi-pro-mainovii-stan-i-doxodi-u-2023-roci
 
- Мобінг – новий виклик для роботодавців.
 
З 11.12.2022 набрав чинності Закон №2759, яким запроваджено поняття «мобінгу (цькування)» та визначено обов’язки роботодавця для запобігання подібним явищам у трудовому колективі (зокрема, мобінг може виражатися через нерівну оплату праці за працю рівної цінності, яка використовується працівниками однакової кваліфікації; безпідставне позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень). Докладніше: https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/81221-mobing-novii-viklik-dlya-robotodavciv
 
- У разі звільнення учасника бойових дій з військової служби повинна нараховуватись грошова компенсація за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій. Роз’яснення Безоплатної правової допомоги: https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/81203-ucasniku-boiovix-dii-pri-zvilnenni-z-viiskovoyi-sluzbi-kompensaciya-za-vidpustki
 
Новини Уряду:
 
Опубліковано постанову КМУ від 06 січня 2023 р. №32 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15». Згідно зі змінами, зокрема, збільшено посадові оклади для посад провідного спеціаліста та спеціаліста державного органу:
  • для обласного рівня - з 5400 грн по 5600 грн та з 5300 по 5500 грн відповідно,
  • для районного - з 5300 грн по 5500 грн та з 5200 грн по 5368 грн відповідно.
 
 
Новини Парламенту:
 
- Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів затвердив план роботи на період дев’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання. 
 
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ