Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • У МОН нагородили лауреатів Премії КМУ за розроблення і впровадження інноваційних технологій
У МОН нагородили лауреатів Премії КМУ за розроблення і впровадження інноваційних технологій
  • 2 січня 2023
 
Сьогодні, 30 грудня 2022 року, в Міністерстві освіти і науки України відбулося нагородження лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.
 
Премія присуджується щороку за особливі досягнення у розробленні і впровадженні інноваційних технологій у виробництво та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції.
 
«Цьогоріч відзначено авторські колективи 5 робіт, які стосуються екологічно чистих технологій, якісних та безпечних продуктів харчування, діагностики хвороби та лікування військових, інноваційних медико-біологічних технологій, вітчизняного інноваційного комплексу з серійного виробництва та випробувань радіогідроакустичної системи», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
 
Лауреатами Премії у цьому році стали 34 науковці.
 
За словами Міністра, наполеглива праця, творчий потенціал та багаторічний досвід науковців відобразилися в їхніх роботах, які заслуговують найвищої відзнаки та світового визнання.
 
«Нині наука переживає нелегкі часи. Однак незважаючи на будь-які складнощі, завдяки кропіткій праці наших учених головні досягнення української науки ще попереду», – наголосив Сергій Шкарлет.
 
Роботи, яким присуджено Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій у 2022 році: 
 
  • «Розроблення та впровадження у виробництво нових екологічно чистих технологій виготовлення особливо чистої сировини для вирощування галогенідних сцинтиляційних монокристалів»;
  • «Інноваційна технологія створення препаратів на основі живих бактерій для отримання якісних та безпечних м’ясних продуктів»;
  • «Розроблення і впровадження інноваційних технологій у діагностиці, лікуванні та прогнозуванні туберкульозу у цивільних і військових із зони Операції Об’єднаних Сил в умовах пандемії»;
  • «Розробка та впровадження комплексу інноваційних медико-біологічних технологій для індивідуалізованої оцінки ризику, ранньої діагностики та прогнозування онкологічної трансформації у постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції»;
  • «Створення вітчизняного інноваційного комплексу з серійного виробництва та випробувань радіогідроакустичної системи на базі пасивних ненаправлених буїв РГБ-16В, шифр «Ятрань».
 
Нагадаємо, переможці міжнародних мовних конкурсів отримуватимуть стипендії Президента України.
 
За матеріалами сайту
МОН України