Запорізька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України (ЗОО ППОНУ)
  • Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (26.12.2022)
Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (26.12.2022)
  • 28 грудня 2022
7a3116fe 51a9 4792 b232 cb9df87fea89 650x410
 
1). На 2023 рік зупинено дію постанови КМУ від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки», якою  передбачено поетапне збільшення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам закладів і установ освіти і науки з 2020 по 2023 рік.
 
Враховуючи попередні відтермінування, постанова КМУ №822 залишається не реалізованою.
 
На сайті Кабміну розміщено постанову КМУ від 20 грудня 2022 р. №1411 «Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р №822» - https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zupynennia-dii-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-10-lypnia-2019-r-822-i201222-1411, що прийнята всупереч непогодженню СПО об’єднань профспілок (лист від 12.12.2022 №01-12/635-СПО). Крім того, враховуючи, що пунктом 10 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» Кабінету Міністрів України надано доручення опрацювати після припинення чи скасування воєнного стану в Україні, виходячи з наявних фінансових ресурсів держбюджету, питання щодо збільшення видатків для підвищення розмірів прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати на 2023 рік, освітньої субвенції, СПО об’єднань профспілок запропонував МОН опрацювати питання щодо підвищення посадових окладів педагогічних працівників, а також забезпечення відповідних видатків держбюджету з метою поетапної реалізації положень частини другої статті 61 та пункту 6 Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про освіту», положень частини другої статті 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
 
2). Мінсоцполітики інформує:
 
- Мінсоцполітики працює над спрощенням процедури отримання соціальних виплат та пенсій. Українці можуть зняти готівку зі своїх банківських рахунків на касах супермаркетів до 6 тисяч гривень без комісії – при розрахунку карткою можна отримати готівку зі свого рахунку. Є також можливість змінити відділення «Укрпошти», в якому проводитиметься виплата пенсії. http://surl.li/eeebk;
 
 
 

-  Громадяни, які отримали смс-повідомлення про переказ через Western Union для отримання грошової допомоги від міжнародних організацій, перевірити або відстежити переказ можуть за посиланням https://www.westernunion.com/web/global-service/track-transfer . З інформацією щодо способів отримання грошових переказів, переліку документів для отримання готівки у відділенні банку та дій у разі виникнення проблем з перерахуванням грошової допомоги детально можна ознайомитися за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22443.html

 
- Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики України, розповів про виплати для ВПО (https://www.msp.gov.ua/news/22450.htmlhttps://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/videos/691793679173565/ ) та верифікацію внутрішньо переміщених осіб (https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/videos/885976222439554/).
 
3). Мінреінтеграції інформує:
 
- Корисні чат-боти та сервіси, які можуть допомогти внутрішнім переселенцям:
 
 
Необхідну інформацію про статус ВПО відтепер можна знайти на платформі «Дія.Безбарʼєрність»:
 
 
- У 2023 році ВПО продовжать автоматично отримувати допомогу на проживання. 
 
 
- На яку допомогу від держави можуть розраховувати люди, які евакуювалися з небезпечних регіонів чи втратили дім - дивіться у відео: https://www.facebook.com/MReintegration/videos/1258081498256825/
 
- Як отримати фінансову допомогу за працевлаштування та прихисток ВПО? Ті, хто прихистив у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, або ж працевлаштував їх у свій бізнес мають право отримати фінансову компенсацію від держави. Які це суми та як отримати допомогу — відеоінструкція: https://www.facebook.com/watch/?v=676831080786131
 
- Масові перевірки місць проживання ВПО зараз не на часі, – Ірина Верещук. Під час наради з питань захисту прав внутрішніх переселенців, зокрема, йшлося про недопущення дискримінаційної практики проведення вибіркових перевірок місця проживання ВПО.  
 
 
- Як швидко знайти найближчий «Пункт незламності»? https://t1p.de/pxaf4
 
4). Мінфін інформує:
 
- У листопаді 2022 року за державними гарантіями на портфельній основі банками видано 936 кредитів на 3,24 млрд гривень. У рамках підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 17 614 кредити на загальну суму 57,46 млрд гривень. Станом на 1 грудня 2022 року 27 банків-кредиторів обслуговують 15 611 кредитів на суму 50,24 млрд гривень. Зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечений державними гарантіями на портфельній основі, становили 28,55 млрд гривень. Це близько 82% від загального ліміту наданих гарантій (35,014 млрд грн).
 
 
 
 
- МВФ оприлюднив тексти Листа про наміри та Меморандуму в рамках нової Моніторингової програми для України (PMB), що містять заходи, які реалізував та планує реалізувати Уряд України та Національний банк України протягом періоду дії Програми у 2022–2023 роках. 
 
 
Мінфін зазначає, що виконання положень Меморандуму наблизить країну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ у 2023 році.
 
 
 
- Міністр фінансів України Sergii Marchenko:
 
- взяв участь у зустрічі міністрів фінансів та керівників центробанків країн G7, керівництва ЄС, МВФ і Світового Банку, яка була присвячена фінансовій та економічній ситуації в Україні. У контексті підтримки України з боку G7 обговорено, зокрема, створення міжвідомчої Координаційної Платформи донорів.
 
 
 
-  підписав Угоду про надання Україні четвертого Додаткового фінансування у рамках реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною асоціацією розвитку проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні». Сума позики складає 500 млн дол. США. Залучені кошти буде спрямовано на відшкодування видатків державного бюджету на виплати соціальної допомоги сім’ям з дітьми, заробітної плати працівникам державних закладів вищої освіти, а також комунальних послуг.
 
 
 
-  разом із Урядовим уповноваженим з питань управління державним боргом Юрій Буца в інтерв’ю для Global Capital розповіли про фінансову підтримку від міжнародних партнерів протягом 2022 року, план Маршалла для України, управління Держбюджетом та боргом в умовах війни, залучення приватного сектору у відновлення України, а також про механізми відшкодування збитків росією.
 
 
 
5). МОЗ інформує:
 
- МОЗ України та Світовий банк підписали угоду про позику на 100 млн євро та угоду про безповоротний грант 10 млн доларів США від Глобального фінансового фонду. Міністерство охорони здоров’я України спільно зі Світовим банком розпочинають новий проєкт у сфері відновлення системи охорони здоров’я – «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (НЕАL). Ці кошти забезпечать початкове фінансування проєкту, загальна вартість якого буде складати 500 мільйонів доларів США.
 
 
- Наступного року запрацює система моніторингу дотримання умов договорів із медзакладами.
 
 
6). МОН інформує:  
 
- EU4SKILLS виділив ще 4,5 млн грн на допомогу переселенців – внутрішньо переміщені особи отримали допомогу від ЄС в сумі 4,5 млн гривень. Зокрема, допомогу отримав Новоодеський професійний аграрний ліцей, що на Миколаївщині, який розмістив переселенців. Загалом це вже третій пакет допомоги в межах Третього компонента програми «EU4Skills». Докладніше: bit.ly/3GdDJtK
 
- Понад 21 тис. здобувачів освіти отримали дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням (станом на 21 грудня). bit.ly/3ji3ZdD
 
- Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди: Національний фонд досліджень оголосив конкурс, метою якого є фінансування колективних наукових проектів, спрямованих на розв'язання невідкладних питань відбудови України. http://surl.li/eeeaa
 
7). Державна податкова служба України інформує:
 
- З метою зменшення податкового навантаження на платників податків, які опинилися у скрутному становищі у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, внесено зміни до Податкового кодексу України, якими для платників податків, які зареєстровані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, діють спеціальні правила та спрощення.
 
 
 
- Наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 № 83 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.03.2022 за № 303/37639, затверджено нову редакцію податкової декларації з плати за землю. Нова форма декларації застосовуватиметься з 01.01.2023. Детальніше:
 
 
 
 
 
8). Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит інформує: КМУ через COVID-19 продовжив для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 30.04.2023 року, а також продовжив на всій території України карантин до 30.04.2023 року.
 
 
9). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ: 23 грудня під час Конференції послів України «Війна і нові горизонти у світі» Денис Шмигаль розповів про ключові напрямки дипломатичної роботи для посилення внутрішньої спроможності України.
 
Макрофінансова підтримка, залучення допомоги для енергосектору, стимулювання й страхування інвестицій та просування українських товарів на світові ринки — ключові напрямки дипломатичної роботи для посилення внутрішньої спроможності України. Цього року Україна зібрала 31,5 млрд доларів макрофінансової допомоги.  Наступного року нашій державі потрібно близько 38 млрд доларів для покриття бюджетного дефіциту. Крім того, ще 17 млрд доларів необхідно для реалізації проектів швидкої відбудови. Всього для відбудови та відновлення Україні, за оцінками Світового банку, потрібні близько 700 млрд доларів протягом наступних 10 років.
 
 
За результатами засідання КМУ 23 грудня 2022 року, зокрема:
 
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду проінформував, що за підсумками перемовин Президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні наша держава отримає пакет військової допомоги обсягом близько 2 млрд доларів. Україна розраховує на схвалення Конгресом США пакета підтримки в розмірі майже 45 млрд доларів. Ідеться про військову, економічну та гуманітарну допомогу. Ця сума включена до федерального бюджету Сполучених Штатів на 2023 рік, який має схвалити Палата представників. http://surl.li/edxtx На фінансову підтримку України наступного року вже мобілізовано до 32 млрд доларів. Це, зокрема, допомога від Євросоюзу на суму 18 млрд євро та пакет американської підтримки. http://surl.li/edxti
 
- Виділено з резервного фонду держбюджету МВС (для Національної гвардії) за програмою 1003020 «Забезпечення виконання завдань, функцій та підготовка кадрів Національної гвардії України» 608 168 тис. грн для здійснення виплати додаткової винагороди військовослужбовцям.
 
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vydilennia-koshtiv-z-rezervnoho-fondu-derzhavnoho-s1178-231222 - розпорядження КМУ від 23 грудня 2022 р. № 1178-р
 
- Виділено із резервного фонду Держбюджету понад 27 млн грн на компенсацію комунальних витрат за серпень громадам, які прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Протягом серпня було розміщено майже 89 тис. ВПО в регіонах та залучено 2918 закладів комунальної та державної форм власності, закладів освіти приватної форми власності. http://surl.li/edxhj
 
 
- Ухвалено рішення про механізм зарахування до місцевих бюджетів 13,4% від акцизу за пальне (для посилення фінансової спроможності громад аби місцева влада мала додаткові ресурси на відбудову інфраструктури та соціальні видатки). http://surl.li/edxsi
 
- єРобота: понад 400 млн грн Уряд виділив на розвиток малого бізнесу. http://surl.li/edxtc
 
- Ухвалено рішення, пов’язані з реформуванням державного управління.  Розпорядження КМУ «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 липня 2021 р. № 831», зокрема, передбачає, що у зв’язку з триваючою збройною агресією російської федерації проти України, а також отриманням Україною статусу кандидата на членство до ЄС окремі положення Стратегії реформування державного управління України на 2022–2025 роки та пункти плану заходів з її реалізації потребують коригування та внесення відповідних змін. http://surl.li/edxrm
 
 
Новини Парламенту
 
- Комітет з питань економічного розвитку повторно розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення контролю та моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання (реєстр. №5648). За результатами обговорення ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти згаданий законопроект у повторному першому читанні за основу з  продовженням  наполовину строків подання пропозицій та поправок до нього. https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/231560.html
 
- У 2023 році Фонд ліквідації наслідків збройної агресії складе щонайменше 52,5 млрд грн - Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа. Зокрема, джерелами формування такого фонду є частина коштів, що будуть перераховані Нацбанком за результатами його діяльності у поточному році та кошти, отримані від примусового вилучення в Україні власності Російської Федерації.
 
 
За матеріалами сайту
ФПУ