-
20 грудня 2022
1). Мінсоцполітики інформує:
- Критерії та умови надання житлових субсидій не змінилися, змінюється адміністратор системи, - Віталій Музиченко.
- За першу добу з часу запуску двох нових послуг для ВПО у застосунку Дія, а саме – можливістю направити заяву для зміни адреси тимчасового проживання або знятись з обліку ВПО, скористались понад 20 тисяч громадян (дані станом на 15 грудня 2022 року).
2). Мінфін інформує:
- За період з січня по листопад 2022 р. на соціальні виплати з державного бюджету спрямовано 374,7 млрд грн, зокрема у листопаді 36,1 млрд гривень.
Ці кошти було спрямовано: 57,9 млрд грн на виплату державних соціальних допомог; 47,4 млрд грн для надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам; 28,2 млрд грн на надання пільг і субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг; 210,3 млрд грн Пенсійному фонду на виплату пенсій, доплат і підвищень до пенсій, тощо.
Докладніше:
- Економіка України повноцінно функціонує, зокрема завдяки внутрішньому попиту та фінансовій підтримці донорів: Сергій Марченко для The Economist.
- KfW надасть 32,5 млн євро кредитних коштів на модернізацію мережі електропередачі НЕК «Укренерго».
3). Департамент комунікацій Секретаріату КМУ:
- Денис Шмигаль: ООН цього року надало українцям 4,5 млрд доларів гуманітарної підтримки.
Україна та ООН планують розширювати співпрацю за програмами гуманітарної допомоги українцям. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами зустрічі із заступником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань – Координатором надзвичайної допомоги ООН Мартіном Гріффітсом.
За словами Дениса Шмигаля, в гуманітарній сфері Україна та ООН планують активну співпрацю, зокрема, за наступними напрямками:
· продовження надання прямої фінансової допомоги внутрішнім переселенцям, яка зараз здійснюються спільно з агенціями ООН;
· подальше облаштування прихистків для переселенців та створення умов для їх проживання взимку;
· реалізація програм із відновлення пошкодженого через війну житла;
· надання гуманітарної допомоги на територіях, які звільняються від окупації, та населенню, евакуйованому з місць інтенсивних бойових дій;
· підтримка людей, які залишаються в зоні активних бойових дій;
· підтримка малого та середнього бізнесу, чия стійкість є вирішальною для економіки України.
Зі свого боку заступник Генерального секретаря ООН розповів, що організація хоче допомогти Уряду України перезапустити економіку, повернути приватний сектор на ноги та збільшити кількість робочих місць тощо.
4). Мінреінтеграції інформує:
- Ще 647 осіб, які були або досі в полоні, отримають по 100 тисяч гривень.
- Міжнародна допомога Україні не ослабне, - повідомила Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час одного з ефірів. Верещук проінформувала, що регулярно зустрічається з представниками ЄС й може запевнити, що допомога лише зростатиме та подякувала за це всім нашим партнерам у ЄС. Також вона зауважила, що наразі найбільша увага зосереджена на гуманітарному реагуванні й успішному проходженні зимового періоду; весною продовжиться відбудова зруйнованої інфраструктури, будинків і споруд на звільнених територіях.
- Ірина Верещук: Польща може стати економічним хабом для України. Законопроект, над яким зараз працюють у Польщі, покликаний застрахувати від ризиків інвесторів, які готові вкладати у відбудову України. Йдеться, зокрема, про впровадження бізнес-проектів на щойно звільнених територіях.
- Як потрапити у Реєстр волонтерів? Мінреінтеграції зазначає, що реєстрація не є обов’язковою, основна її мета – вберегти волонтера від несправедливих обвинувачень і мінімізувати всі ризики в питаннях оподаткування.
- Нацбанк та Укрпошта готуються обслуговувати українців в умовах тривалих відключень електрики.
- Пільговий кредит на житло «єОселя»: хто може скористатися та що для цього потрібно.
5). Мінінфраструктури: ЄС виділив 50 млн євро на відновлення критичної інфраструктури України в рамках дії НЕФКО. Кошти будуть направлені на ремонт систем постачання електрики, води, тепла, водовідведення та управління відходами у звільнених від окупації громадах Київської області. Підготовка проекту та його впровадження вже розпочате, а суттєве виконання робіт по проекту очікується на початку 2023 року. Гранти виділені на відновлення інфраструктури в наступних містах та селах: Ірпінь, Буча, Велика Димерка, Гостомель, Димер, Славутич, Немішаєве, Калинівка, Дмитрівка, Іванків, Бородянка, Пісківка та Борщагівська громада.
6). Міненергетики інформує:
- Міненерго та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали Меморандум для координації зусиль на підтримку енергосектору України.
- Австрія перерахує 5 млн євро у Фонд енергетичної підтримки України.
- Генератори і трансформатори з Азербайджану будуть передані в регіони України, які найбільше постраждали від російських атак, - Герман Галущенко.
В цілому допомога, надана ЗАТ «Азеренерджі», складається з 45 силових трансформаторів i 50 генераторів. Загальна вартість становить понад 800 тисяч доларів.
7). МОЗ інформує:
- Спільний проект МОЗ та Світового банку у сфері відновлення охорони здоров’я буде схвалений цього місяця – під час зустрічі з представниками Світовому банку було озвучено, що проект «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine), анонсований у жовтні, очікує схвалення Радою директорів Світового банку вже у грудні цього року.
Напередодні Україна та Світовий банк підписали протокол переговорів щодо залучення позики на суму €100 млн та грант Глобального фонду фінансування на суму $10 млн (GFF Grant) для реалізації цього проекту.
Основні заходи з реалізації проекту планується здійснити у 2023-2024 роках. Загальна потреба у фінансуванні цього проєкту оцінюється в розмірі близько $500 млн.
8). Мінекономіки інформує:
- Рада директорів Міжнародної фінансової корпорації, яка входить в структуру Світового банку, підтримала програму фінансування українського бізнесу на 2 млрд доларів. Про це повідомила Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
9). Мінагрополітики: Міжнародна допомога буде спрямована також на підтримку українських аграріїв, – Денис Башлик. Як допомогти українським аграріям вирішували у Парижі під час «Форму з економічної стійкості та реконструкції України». Про результати цього заходу розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у прямому ефірі Всеукраїнського марафону «Єдині новини».
10). Служба Віце-прем'єр-міністра України: Ольга Стефанішина: ЄС підтвердив прогрес України у виконанні семи рекомендацій Єврокомісії та готовність надати попередню оцінку навесні. Про це йдеться у Висновках щодо процесу розширення Ради ЄС із загальних питань. Відповідне рішення було ухвалене 13 грудня 2022 року на засіданні міністрів країн-членів ЄС.
11). Державна податкова служба України: В інформаційному листі № 8/2022 ДПСУ розповідає про провадження волонтерської діяльності платниками податків – фізичними особами, а саме оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором коштів, які надходять на розрахунковий рахунок волонтера, витрати та їх документальне підтвердження, звітність тощо.
За результатами засідання КМУ 16 грудня 2022 року, зокрема:
- Ухвалено протокольне рішення, покликане забезпечити реалізацію шести кроків Президента України для сталої роботи критичної енергетичної інфраструктури протягом осінньо-зимового періоду. Так, Президент України Володимир Зеленський під час конференції «Солідарні з українським народом», що відбулась у Франції 13 грудня, озвучив шість конкретних речей, які допоможуть нашій державі вистояти зимою. Задля реалізації цих кроків, Уряд дав низку доручень відповідним міністерствам та відомствам.
- За результатами візиту урядової делегації до Парижа було досягнуто домовленостей на суму близько 1,5 млрд євро. За словами Дениса Шмигаля, лише за підсумками конференції «Солідарні з українським народом», організованої за ініціативи Президентів України та Франції, було залучено близько 1 млрд євро. Також було підписано низку угод на більш ніж 530 млн євро на розвиток цифрової сфери та швидку відбудову інфраструктури.
- Ухвалено постанову, що дає можливість Національному інституту раку укладати договори з НСЗУ за Програмою медичних гарантій і надавати українцям безоплатні медичні послуги, за які сплачує держава.
- Розширено повноваження військових адміністрацій щодо залучення громадян до суспільно корисних робіт. Акт деталізує порядок взаємодії військового командування та воєнних адміністрацій щодо: надання військовим адміністраціям більшої самостійності в ініціюванні та прийнятті рішень про залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт (СКР); визначення видів СКР, виконання яких необхідне на відповідній території або місцевості.
- Денис Шмигаль: Пункти незламності по всій Україні працюватимуть за єдиними стандартами. Уряд під час позачергового засідання 17 грудня затвердив Порядок організації та функціонування «Пунктів незламності», яким визначив види «Пунктів незламності», їхню комплектацію та алгоритм розгортання.
До роботи в пунктах незламності можуть залучатися медики, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери. Кожен «Пункт незламності» має охороняти поліція, добровольці або служба охорони.
Новини Парламенту: Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа в ефірі національного телемарафону повідомила, що 59% джерел фінансування державного бюджету в 2022 році складає зовнішня допомога. Безповоротна міжнародна допомога (гранти) складає велику частку зовнішньої підтримки – щонайменше 44%. Така суттєва частка грантів дозволяє стримувати зростання державного боргу України. Кредити, які отримує Україна під час воєнного стану, надаються переважно під некомерційні пільгові відсотки і на довгостроковий період.
За матеріалами сайту
ФПУ